piątek, 12 październik 2018 12:26

Małopolska: Ogólnopolski Tydzień Kariery - przyjdź!

Napisała

Od 15 do 21 października br. odbędzie się X Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK). Z tej okazji w ponad 30 małopolskich miejscowościach będzie można wziąć udział w prawie 180 różnych wydarzeniach, promujących poradnictwo zawodowe i świadome planowanie kariery. Koordynatorem OTK w Małopolsce jest – jak co roku – Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

Tegoroczna edycja OTK odbędzie się pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia”. Wydarzenia adresowane są do osób w każdym wieku, pracujących, bezrobotnych oraz uczących się, które są zainteresowane profesjonalnym wsparciem w planowaniu dalszej edukacji, wyborze zawodu, pracy czy ścieżki kariery.

Spora część wydarzeń OTK 2018 organizowanych w Małopolsce odbędzie się w szkołach. Uczestniczący w nich młodzi ludzie będą mogli skorzystać z porad doradców zawodowych m. in. na temat sposobów szukania pracy, a także kompetencji i zawodów poszukiwanych obecnie przez pracodawców.

 - Obecnie rzadziej wykształcenie, a częściej umiejętności, posiadane kwalifikacje i zdolność uczenia się wpływają na sukces w życiu zawodowym. Spotkanie z doradcą zawodowym pomaga wyznaczyć kierunek rozwoju, a także umożliwia przeprowadzenie Bilansu Kariery. Jest to szansa na podsumowanie tego, co już potrafimy i wskazanie tych kwalifikacji, które warto uzupełnić. Mam nadzieję, że Ogólnopolski Tydzień Kariery zachęci jeszcze większą liczbę Małopolan do korzystania z profesjonalnych usług poradnictwa – informuje Jacek Pająk dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. 

Dla osób dorosłych, zarówno pracujących jak i bezrobotnych, przygotowano wiele praktycznych, a jedocześnie inspirujących warsztatów. Będzie okazja wziąć udział m. in. w szkoleniu budowania marki osobistej, warsztatach pisania cv, czy w badaniu kompetencji zawodowych. Z kolei uczestnicy indywidualnych spotkań z doradcami zawodowymi będą mogli skorzystać z pomocy w zakresie planowania własnej kariery zawodowej i profesjonalnego przygotowania się do rozmów z potencjalnymi pracodawcami.

 Szczegółowe informacje o wydarzeniach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Małopolsce wraz z harmonogramem można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie: https://pociagdokariery.pl/aktualnosci-dla-partnerow-mpku/825,10-ogolnopolski-tydzien-kariery-zapraszamy-2

Pomysłodawcą Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP.

Info: Woj. Urząd Pracy w Krakowie

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.