piątek, 30 listopad 2018 15:56

W ciągu ostatniej doby w Polsce zamarzło 5 osób

Napisała

Zimowa aura niesie ze sobą wiele zagrożeń. Ujemne temperatury, przenikliwy wiatr i duża wilgotność sprzyjają wychłodzeniu organizmu. Tylko w ubiegłym sezonie z tego powodu zmarły aż 83 osoby. Dlatego reagujmy, gdy widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy.

Tylko w ciągu ostatniej doby na terenie Polski w wyniku wychłodzenia organizmu zmarło 5 osób.

- Reagujmy, gdy mamy informację o osobach nocujących w nieogrzewanych altankach, pustostanach, czy innych miejscach, które nie zapewniają bezpiecznego schronienia. Nie przechodźmy obojętnie obok śpiących na przystankach, zadbajmy także o starszych sąsiadów, którzy podczas zimowych dni mogą potrzebować naszej pomocy. Wbrew powszechnie panującej opinii, śmierć z powodu wychłodzenia organizmu nie dotyka tylko osób bezdomnych – apeluje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Jeżeli widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy, możemy to zgłaszać pod numery: 112 lub 986. Pamiętajmy, że to często od nas zależy, czy ratunek przyjdzie na czas.

 

 

Źródło: RCB

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsze wiadomości z małopolski