piątek, 17 listopad 2017 12:07

VI. edycja konkursu Gimnazjalny Poliglota - zaproszenie do udziału

Napisał

Do 30 listopada istnieje możliwość zgłoszenia do szóstej już edycji cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu Gimnazjalny Poliglota organizowanego przez Powiatowy Zespół Numer 2 SOMSiT w Oświęcimiu - informuje Jakub Konior.

Konkurs jest kierowany dla uczniów szkół gimnazjalnych z powiatów oświęcimskiego, bieruńsko-lędzińskiego, chrzanowskiego, wadowickiego, pszczyńskiego, bielskiego oraz jaworznickiego, którzy chcieliby rozwinąć swoje umiejętności językowe.

- Głównym zamierzeniem przedsięwzięcia jest zachęcenie i zmotywowanie młodzieży do nauki języków obcych, jak również rozwijanie uzdolnień i zainteresowań oraz nawiązanie kontaktów i współpracy z naszą placówką – relacjonuje organizatorka konkursu Jolanta Drabczyk. - Podobnie jak w latach ubiegłych, konkurs został podzielony na dwa etapy. Pierwszy odbędzie się 18 grudnia 2017 roku o godzinie 10:00 w zgłoszonej przez ucznia placówce. Finał zaplanowano na 27 lutego 2018. Rozpocznie się o godzinie 10 w Powiatowym Zespole nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu, będącym organizatorem zmagań. Aby spróbować swoich sił w konkursie należy do 30 listopada przesłać swoje zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. za pośrednictwem poczty elektronicznej, można kierować także wszelkiego rodzaju pytania dotyczące konkursu - kontynuuje Jolanta Drabczyk.

- Poprzednie edycje spotkały się z bardzo dobrym odbiorem ze strony szkół, nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Mamy nadzieję, że po raz kolejny nasza inicjatywa będzie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem - mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu Numer 2 w Oświęcimiu.

Warto podkreślić, że w tym roku szkolnym Patronat Honorowy nad konkursem objął Jacek Krupa, Marszałek Województwa Małopolskiego i Zbigniew Starzec, Starosta Powiatu Oświęcimskiego, którzy podobnie jak w latach ubiegłych ufundowali cenne nagrody.

- Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu, jest to zarazem świetna okazja do sprawdzenia i poszerzenia swoich umiejętności językowych - podsumowuje Anna Szal - Hnatyszyn, współorganizatorka konkursu.Jakub Konior

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.