Rusza program mentorski dla kandydatów na studia na Politechnice Śląskiej! Wyróżniony

piątek, 30 czerwiec 2017 15:10

Politechnika Śląska uruchamia program mentorski dla najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy podejmą studia na gliwickiej uczelni. Celem programu jest rozwijanie potencjału intelektualnego najlepszych uczniów szkół średnich oraz jednoczesne wspieranie ich rozwoju osobistego i przygotowanie do podjęcia pierwszego zatrudnienia.

Istotą programu mentorskiego jest stworzenie jego uczestnikom warunków do zaistnienia relacji mentor – mentee, gdzie mentor pełni rolę przewodnika, doradcy wspierającego podopiecznego w rozwoju kompetencji merytorycznych oraz związanych z rozwojem osobistym. Punktem wyjścia do opracowania programu dla poszczególnych uczestników jest więc przede wszystkim zidentyfikowanie celu oraz nakreślenie efektów, jakie student pragnie osiągnąć w procesie kształcenia przy wsparciu wybranego przez siebie mentora. Kluczowym zadaniem jest trafne określenie na wstępie tego, co uczeń wie, oraz tego, z jakiego obszaru wiedzę chce poszerzać.

 

Politechnika Śląska chce od samego początku otoczyć opieką najzdolniejszych studentów, ponieważ to właśnie oni w przyszłości będą twórcami innowacyjnych rozwiązań, które przyczynią się do poprawy życia całego społeczeństwa. Opieka profesjonalnego mentora pozwoli im w jeszcze większym stopniu rozwijać swoje talenty oraz zainteresowania naukowe i bez wątpienia pomoże w osiągnięciu sukcesu w ich zawodowym życiu.

 

Do programu mogą aplikować absolwenci szkół średnich podejmujący studia na Politechnice Śląskiej, którzy wykażą się najlepszymi osiągnięciami na wcześniejszych etapach edukacji. Studenci biorący udział w programie mentorskim są objęci jego działaniami przez cały czas trwania studiów I stopnia. Po ukończeniu pierwszego  roku studiów mogą także zostać objęci dodatkowym wsparciem mentora z przemysłu.

 

Więcej informacji:

http://www.polsl.pl/mentoring/Strony/Witamy.aspx

 

fot: Konrad Kurzacz

(red)

(red)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA