AGH w ministerialnym rankingu najlepiej zarabiających absolwentów Wyróżniony

AGH w ministerialnym rankingu najlepiej zarabiających absolwentów

Ekonomiczne Losy Absolwentów, raport przygotowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego,  pokazuje, że w województwie małopolskim ścisła czołówka najlepiej zarabiających osób to absolwenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

System monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów (ELA) gromadzi dane o ekonomicznych losach niemal 750 tys. absolwentów polskich szkół wyższych oraz generuje raporty o każdym kierunku studiów wszystkich uczelni w kraju. Na portalu można sprawdzić m.in. ile średnio zarabiają absolwenci kierunku, jak długo poszukiwali pracy, jakie jest ryzyko bezrobocia, bądź jak wygląda wynagrodzenie w odniesieniu do miejsca zamieszkania. Użytkownik może też porównać zarobki absolwentów różnych kierunków studiów.

W zestawieniu obejmującym województwo małopolskie ścisła czołówka osób zarabiających powyżej pięciu tysięcy złotych została zdominowana przez absolwentów AGH:

 1. Informatyka, Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji (niestacjonarne II stopnia) – 8487,90 zł
 1. Informatyka, Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji (stacjonarne II stopnia) – 8075,54 zł
 1. Górnictwo i Geologia, Wydział Górnictwa i Geoinżynierii (niestacjonarne II stopnia) – 7235,82 zł
 1. Automatyka i Robotyka (stacjonarne II stopnia) – 6824,85 zł
 1. Górnictwo i Geologia, Wydział Górnictwa i Geoinżynierii (niestacjonarne I stopnia) – 6724,95 zł

Zarobki ponad 5000 zł otrzymali również absolwenci kierunków: Informatyka Stosowana (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska), Elektronika i Telekomunikacja (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji), Informatyka (Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej) oraz Zarządzanie (Wydział Zarządzania).

System ELA został opracowany w oparciu o zbiory danych otrzymywane z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także ze zintegrowanego systemu informacji o nauce i szkolnictwie wyższym – Systemu POL-on. Aktualnie ELA obejmuje monitoring dwóch roczników absolwentów (2014 i 2015). Więcej o zarobkach absolwentów na stronie: www.ela.nauka.gov.pl 

fot: Mister No

Ostatnio zmieniany wtorek, 11 lipiec 2017 17:53
Powrót na górę
 1. Więcej na GŁOS24
 2. EDUKACJA
 3. FINANSE I GOSPODARKA
 4. KULTURA
 5. MOTORYZACJA
 6. POLITYKA
 7. SPORT
 8. STYL ŻYCIA
 9. TURYSTYKA
 10. ZDROWIE I URODA