(red)

(red)

LUX MED po raz kolejny  zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

Kolejny wypadek na Zakopiance w miejscowości Krzyszkowice. Są poszkodowani, w tym dzieci.

21 października około godzinie 14-tej do jednostek ratownictwa wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Krzyszkowice na „Zakopiance”, w pobliżu Restauracji Krakowiacy i Górale. W wyniku zderzenia siedem osób zostało poszkodowanych, w tym troje dzieci (4 miesiące, 3 i 5 lat). Przejazd drogą w kierunku Zakopanego został całkowicie zablokowany. Na miejscu zameldowały się zastępy strażaków z JRG Myślenice, OSP Krzyszkowice, OSP Głogoczów. Działania strażaków polegały na odpowiednim ustawieniu pojazdów pożarniczych i stożków ostrzegawczych w celu zabezpieczenia miejsca działań. Zespoły Ratownictwa Medycznego zaopatrzyły poszkodowanych i przewiozły ich do szpitali w Krakowie i Myślenicach. Aby przywrócić bezpieczny ruch na drodze przeprowadzono sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięto rozbite elementy pojazdów. Uszkodzone samochody zostały zabrane przez służby pomocy drogowej.

Piękne słoneczne popołudnie nie zwalnia nas od zachowania koncentracji podczas prowadzenia pojazdów.

- apelują strażacy

mł. bryg. Roman Ajchler

200 złotych - taki mandat musi zapłacić para kochanków, która na miejsce miłosnych uniesień wybrała sobie... Plac Szczepański w Krakowie.

Małopolskę w Senacie będzie reprezentować 8 senatorów. Kim są? A komu się nie udało?

Tego policjanci się nie spodziewali! Gdy weszli do domu podejrzanego o uprawę konopi mieszkańca gminy Sękowa, w zamrażarkach znaleźli... 18 głów koźląt sarny. Narkotyki też były, a oprócz tego broń i amunicja. Podejrzany łatwo się z tego nie wykręci...

Do koszmarnego wypadku doszło w miejscowości Jaworki w powiecie nowotarskim. Baca wypasający owce dostał ataku padaczki i wpadł do rozpalonego ogniska. Jest w stanie ciężkim.

Strona 1 z 260