(red)

(red)

Gminy, które ucierpiały podczas majowych podtopień, otrzymają kolejne wsparcie ze strony rządu. Pomoc będzie dotyczyła tych jednostek samorządu z Małopolski, Podkarpacia i Świętokrzyskiego, które borykają się z problemem wyjątkowo dużej liczby komarów. Rząd uruchomi na ten cel środki finansowe z rezerwy ogólnej.

Jak informuje Urząd Miejski w Proszowicach dzisiaj (piątek 14 czerwca) na terenie Parku Miejskiego, wokół hali i basenu MOSiR oraz przy ul. Zielonej przeprowadzona zostanie akcja odkomarzania.

Występy aktorskie, piknik, warsztaty tematyczne oraz dyskoteka – to atrakcje, jakie czekały na uczestników Dnia Otwartego Ogrodu Biblijnego w Proszowicach. W wydarzeniu wzięła udział Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

W najbliższy piątek, 14 czerwca będziemy gościć w Wieliczce znakomitych kolarzy zawodowych z 12 krajów uczestniczących w 57. Małopolskim  Wyścigu Górskim.

Uwaga, zaczynają się schody w domowych finansach. Wraz z majem skończył się miesiąc, w którym najmniej osób w całym roku doświadcza problemów finansowych. Od czerwca zaczyna już systematycznie przybywać skarżących się na brak pieniędzy – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Gdy w maju kłopoty sygnalizuje jedynie co 50-ty badany, to w czerwcu co 25-ty, a w sierpniu już niemal co 10. Szczyt kłopotów przypada na przełom roku.

„Wskazówka zegara zbliża się ku godz. 14:00. Dzień jest pogodny, na dziedzińcu szkoły licznie zgromadzeni goście…” - tak zapiszą szkolne kroniki to wydarzenie.

Strona 1 z 213