Edukacja

Edukacja (43)

Podkarpacie stawia na informatyków

Obecnie rynek informatyczny wykazuje duże zapotrzebowanie na informatyków. Firmy informatyczne przyjmą do pracy każdego specjalistę z tej branży. Nie ma znaczenia, czy jest grafikiem, programistą, czy administratorem sieci komputerowych. Z tego też powodu firmy informatyczne wspierają instytucje i szkoły rozwijające młode informatyczne talenty. Od siedmiu lat informatykę promuje Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, które zawsze w święto liczby Pi (14 marca) ściąga w swoje mury młodych zdolnych gimnazjalistów na Podkarpacki Konkurs Informatyczny z elementami Matematyki.

Czytaj dalej...

Nie daj się oszukać w sieci! Najpopularniejsze oszustwa i sposoby ochrony przed nimi

Według Eurostatu, 69% europejskich internautów deklaruje, że nie miało żadnych problemów przy okazji zakupów w Internecie. I choć dane te napawają optymizmem, niestety oszustwa w sieci nadal są dość częste. Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich szacuje, że w 2014 r. 12% internautów w UE padło ofiarami oszustwa, a 8% doświadczyło kradzieży.

Czytaj dalej...

Województwo Podkarpackie: Konkurs dla studentów

„Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia” – to konkurs skierowany do studentów z terenu Podkarpacia. Do rywalizacji o nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego, mogą stanąć absolwenci szkół wyższych, których prace dyplomowe dotyczą historii, współczesnego oblicza oraz przyszłości Podkarpacia. Łączna pula nagród wynosi 15 000 zł.
Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace doktoranckie, magisterskie, licencjackie oraz inżynierskie, z zakresu wszelkich dyscyplin i obszarów nauki, mające za przedmiot problematykę związaną z województwem podkarpackim.

Czytaj dalej...

Za drzwiami chłodni...

– Nazywają nas pogardliwie „łapiduchy”... Ale czy my coś złego robimy? Nie! To my w niedzielne popołudnie, kiedy inni są na lodach w parku, odcinamy w lesie samobójcę. To my w święta zabieramy z domu człowieka, który dostał zawału i upadł pod choinką... Tak, robią to te złe „łapiduchy”, ci „alkoholicy” i inni „nieudacznicy, którym w życiu nie wyszło” i poszli do „trupiarni” – mówi Maciek. Ma zaledwie 23 lata... Od 3,5 roku pracuje w zakładzie pogrzebowym, w prosektorium.

Czytaj dalej...

Politechnika Śląska będzie gościć specjalistów od promocji szkół wyższych z całej Polski

Rzecznicy prasowi oraz przedstawiciele biur promocji uczelni z całej Polski przyjadą na Politechnikę Śląską, aby wziąć udział w 30. edycji konferencji Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, która w tym roku odbędzie się na gliwickiej uczelni. Specjaliści będą dyskutować na temat networkingu w promocji polskiego szkolnictwa wyższego. Uroczyste rozpoczęcie konferencji odbędzie się w poniedziałek, 5 lutego, w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Konarskiego 22B o godz. 10.00.

Czytaj dalej...

Mnóstwo pomysłów na ferie w Małopolsce

Choć uczniowie z niektórych regionów Polski już teraz mogą cieszyć się feriami, najmłodsi z Małopolski muszą na nie jeszcze nieco trochę zaczekać – wystartują one 12 lutego. Dla wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu na zimowy wypoczynek, przygotowaliśmy kilka propozycji instytucji kultury Województwa Małopolskiego. Jedno jest pewne – w całym regionie nie będzie można narzekać na nudę!
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA