Edukacja

Edukacja (50)

Prolog do Wielkiej Wojny - historia oczami Jacka Dymitrowskiego

Wielką Wojną w okresie międzywojennym określano I wojnę światową. Wojnę, w wyniku której Polska odzyskała niepodległość po 123 latach (tak się działo na przykład na terenach naszej Galicji). Jak do tego doszło? Postaram się na to odpowiedzieć w kilku najbliższych artykułach.

Czytaj dalej...

Floriany 2018 - znamy listę nominowanych

Znamy już nominowanych w strażackim konkursie Floriany 2018. O tym, kto wygrał przekonamy się 11 maja. Wśród nominowanych m.in OSP Chrzanów, OSP Brzeźnica Wola, OSP Dąbrówka Tuchowska, OSP w Tuchowie, OSP w Gdowie oraz Carlsberg Supply Company Polska S.A zgłoszona przez OSP w Łoniowej.

Czytaj dalej...

AGH poszerza ofertę kształcenia

Rewitalizacja Terenów Zdegradowanych, Geoinformatyka, Energetyka Odnawialna i Zarządzanie Energią oraz Geoinformacja to cztery nowe kierunki, które w tegorocznej ofercie studiów I stopnia wprowadza Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Oznacza to, że maturzyści będą mogli w tym roku aplikować na 62 kierunki oferowane przez 16 wydziałów AGH.

Czytaj dalej...

Elektryk – zawód z przyszłością

Inteligentne domy, fotowoltaika, nowoczesne samochody wyposażone w coraz to bardziej zaawansowane systemy, jak i zyskujące wciąż popularność pojazdy elektryczne – nic z tych rzeczy nie miałoby racji bytu bez elektryków. A to tylko niektóre z przykładów. Dobrze wykwalifikowani fachowcy w tym zawodzie są więc dziś rozchwytywani. A zatrudnienie mogą znaleźć praktycznie w każdej branży, nawet w tej z pozoru niezwiązanej z elektrycznością. O kształceniu w zawodzie technik elektryk mówi Marek Kolarski, Dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Krakowie.

Czytaj dalej...

Podkarpacie stawia na informatyków

Obecnie rynek informatyczny wykazuje duże zapotrzebowanie na informatyków. Firmy informatyczne przyjmą do pracy każdego specjalistę z tej branży. Nie ma znaczenia, czy jest grafikiem, programistą, czy administratorem sieci komputerowych. Z tego też powodu firmy informatyczne wspierają instytucje i szkoły rozwijające młode informatyczne talenty. Od siedmiu lat informatykę promuje Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, które zawsze w święto liczby Pi (14 marca) ściąga w swoje mury młodych zdolnych gimnazjalistów na Podkarpacki Konkurs Informatyczny z elementami Matematyki.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA