środa, 17 październik 2018 14:57

Java vs Kotlin! A Ty, co wybierasz?

Napisał

Pragniesz poznać najnowsze trendy w Javie albo zastanawiasz się co posiada Kotlin czego nie ma Java? A może chcesz dowiedzieć się w jaki sposób użyć Kotlina do rozwiązywania codziennych problemów programistycznych? Przyjdź i poznaj odpowiedzi na swoje pytania podczas najbliższego wydarzenia technologicznego organizowanego przez firmę Sharpeo.

Od 15 do 21 października br. odbędzie się X Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK). Z tej okazji w ponad 30 małopolskich miejscowościach będzie można wziąć udział w prawie 180 różnych wydarzeniach, promujących poradnictwo zawodowe i świadome planowanie kariery. Koordynatorem OTK w Małopolsce jest – jak co roku – Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

czwartek, 11 październik 2018 13:07

Odkrywanie tajemnicy staruszki z polskich lasów

Napisała

Przerażająca staruszka z polskich lasów od kilku dni wkrada się w myśli Polaków zainteresowanych zjawiskami niewyjaśnionymi, nie dając im spokoju. Czy istnieje naprawdę i czy faktycznie pojawia się w kilku miejscach na mapie Polski jednocześnie? A może to kolejna, dobrze zaplanowana akcja marketingowa pokroju „Klauna z Koszalina”? Sprawie postanowiła przyjrzeć się grupa Mystery Hunters, badająca zjawiska niewyjaśnione i miejskie legendy.

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to jest dla Ciebie propozycja.

czwartek, 27 wrzesień 2018 15:39

Małopolska: zamiast 997 będzie 112

Napisała

1 października o godz. 10.00 rozpocznie się proces przejmowania obsługi numeru alarmowego 997 z województwa małopolskiego przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie, obsługujące obecnie numer alarmowy 112. Numer 997 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. To kolejne usprawnienie wprowadzane do systemu powiadamiania ratunkowego pozwalające na jeszcze sprawniejsze przyjmowanie zgłoszeń.

Placówka wsparcia dziennego to miejsce, w którym dzieci i młodzież mogą liczyć na uwagę i zaangażowanie wychowawców, a ich rodzice i opiekunowie na pomoc w przezwyciężaniu problemów wychowawczych. Właśnie wystartował konkurs na stworzenie kolejnych takich miejsc w Małopolsce. Do podziału jest ponad 31,6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Termin na składanie dokumentów upływa 26 września br.

wtorek, 10 lipiec 2018 15:21

Politechniczny bolid czwarty w Londynie!

Napisał

Zaprojektowany i zbudowany przez studencki zespół SmartPower z Politechniki Śląskiej bolid wywalczył 4. miejsce w kategorii pojazdów Urban Concept Hydrogen podczas zawodów Shell Eco-marathon. 34. edycja międzynarodowych wyścigów pojazdów ekologicznych odbywała się w Londynie od 5 do 8 lipca. Reprezentacja naszej uczelni po raz kolejny okazała się najlepsza spośród wszystkich polskich drużyn biorących udział w rywalizacji!

piątek, 06 lipiec 2018 11:02

Maturzyści z Małopolski najlepsi w kraju!

Napisała

Ponad 20 tys. małopolskich uczniów z zapartym tchem czekało na wyniki majowego egzaminu dojrzałości. Gdy je poznali – w końcu mogli odetchnąć z ulgą! Aż 83 proc. z nich zdało bowiem ten najważniejszy w życiu młodego człowieka egzamin, będący przepustką do wymarzonego uniwersytetu. Co więcej, to właśnie ten wynik dał młodym Małopolanom pierwsze miejsce w rankingu pod względem zdawalności matury spośród wszystkich województw.

Czyste Tatry Made in Małopolska dobiegły końca i na pewno będziemy je pamiętać jeszcze bardzo długo. 7180 wolontariuszy, mimo kapryśnej i czasami bardzo dokuczliwej pogody, posprzątało dokładnie 275 kilometrów tatrzańskich szlaków. Zebraliśmy 420 kilogramów śmieci i znów nasze ukochane góry są czyste! Dwa dni wspólnej pracy i zabawy na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem wspominać będziemy jeszcze bardzo długo i bardzo ciepło. Ale na razie serdecznie wszystkim dziękujemy! 

Strona 1 z 8

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA