Edukacja

Edukacja (39)

Województwo Podkarpackie: Konkurs dla studentów

„Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia” – to konkurs skierowany do studentów z terenu Podkarpacia. Do rywalizacji o nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego, mogą stanąć absolwenci szkół wyższych, których prace dyplomowe dotyczą historii, współczesnego oblicza oraz przyszłości Podkarpacia. Łączna pula nagród wynosi 15 000 zł.
Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace doktoranckie, magisterskie, licencjackie oraz inżynierskie, z zakresu wszelkich dyscyplin i obszarów nauki, mające za przedmiot problematykę związaną z województwem podkarpackim.

Czytaj dalej...

Za drzwiami chłodni...

– Nazywają nas pogardliwie „łapiduchy”... Ale czy my coś złego robimy? Nie! To my w niedzielne popołudnie, kiedy inni są na lodach w parku, odcinamy w lesie samobójcę. To my w święta zabieramy z domu człowieka, który dostał zawału i upadł pod choinką... Tak, robią to te złe „łapiduchy”, ci „alkoholicy” i inni „nieudacznicy, którym w życiu nie wyszło” i poszli do „trupiarni” – mówi Maciek. Ma zaledwie 23 lata... Od 3,5 roku pracuje w zakładzie pogrzebowym, w prosektorium.

Czytaj dalej...

Politechnika Śląska będzie gościć specjalistów od promocji szkół wyższych z całej Polski

Rzecznicy prasowi oraz przedstawiciele biur promocji uczelni z całej Polski przyjadą na Politechnikę Śląską, aby wziąć udział w 30. edycji konferencji Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, która w tym roku odbędzie się na gliwickiej uczelni. Specjaliści będą dyskutować na temat networkingu w promocji polskiego szkolnictwa wyższego. Uroczyste rozpoczęcie konferencji odbędzie się w poniedziałek, 5 lutego, w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Konarskiego 22B o godz. 10.00.

Czytaj dalej...

Mnóstwo pomysłów na ferie w Małopolsce

Choć uczniowie z niektórych regionów Polski już teraz mogą cieszyć się feriami, najmłodsi z Małopolski muszą na nie jeszcze nieco trochę zaczekać – wystartują one 12 lutego. Dla wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu na zimowy wypoczynek, przygotowaliśmy kilka propozycji instytucji kultury Województwa Małopolskiego. Jedno jest pewne – w całym regionie nie będzie można narzekać na nudę!
Czytaj dalej...

Szkolenia za bony w Małopolsce

Nawet do 87% dofinansowania do szkoleń można uzyskać uczestnicząc w małopolskim projekcie „Kierunek Kariera”, który realizuje Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Szansę na otrzymanie dofinansowania w formie bonów otrzymają wszyscy uczestnicy projektu, którzy spotkają się z doradcą zawodowym i wraz z nim określą jakich szkoleń potrzebują. Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie: https://www.pociagdokariery.pl

Czytaj dalej...

Festiwal Innowacji i Technologii coraz bliżej!

Kluczowe technologie przyszłości w medycynie, innowacyjne badania i ich transfer do gospodarki, a także rozstrzygnięcie konkursu Innowator Śląska 2016 – to tylko część atrakcji, jakie czekają na uczestników Festiwalu Innowacji i Technologii , który odbędzie się już w przyszłym tygodniu, 16 i 17 listopada, w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”. Współorganizatorem wydarzenia jest Politechnika Śląska.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA