To już jest plaga. Są narzędzia – komputery, smartfony, tablety... Każda praktycznie informacja dostępna w Internecie „od ręki”. I co z tego? Trzeba minimum chęci, by sprawdzić, że zamiast „poszłem” mówi się „poszedłem”, a światła nie „włanczamy”, tylko „włączamy”. Niestety, tego minimum brakuje. I to jest w tym wszystkim najbardziej przerażające...

Do 30 listopada br. uczniowie szkół gimnazjalnych oraz klas 7 i 8 szkół podstawowych mogą zgłaszać się do ogólnopolskiego i bezpłatnego konkursu – Szkolnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Najlepsi zawodnicy i ich opiekunowie merytoryczni otrzymają wartościowe nagrody rzeczowe oraz zaproszenie na warsztaty o tematyce ekonomii i przedsiębiorczości!

Wiarygodne źródło wiedzy dostępne dla wszystkich. Platforma edukacyjna z otwartymi kursami online, umożliwiająca naukę przez całe życie - każdemu i bezpłatnie. Taka jest pierwsza polska platforma typu MOOC, uruchomiona dzisiaj przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy współpracy z Fundacją Młodej Nauki.

Projekt pracownika oraz studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej zdobył I nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Urbanistyczno-Architektonicznym na Projekt Stadionu Miejskiego w Katowicach. Pomysł spotkał się z dużą przychylnością jury i zostanie wdrożony. Budowa stadionu ruszy za dwa lata.

środa, 17 październik 2018 14:57

Java vs Kotlin! A Ty, co wybierasz?

Napisał

Pragniesz poznać najnowsze trendy w Javie albo zastanawiasz się co posiada Kotlin czego nie ma Java? A może chcesz dowiedzieć się w jaki sposób użyć Kotlina do rozwiązywania codziennych problemów programistycznych? Przyjdź i poznaj odpowiedzi na swoje pytania podczas najbliższego wydarzenia technologicznego organizowanego przez firmę Sharpeo.

Od 15 do 21 października br. odbędzie się X Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK). Z tej okazji w ponad 30 małopolskich miejscowościach będzie można wziąć udział w prawie 180 różnych wydarzeniach, promujących poradnictwo zawodowe i świadome planowanie kariery. Koordynatorem OTK w Małopolsce jest – jak co roku – Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

czwartek, 11 październik 2018 13:07

Odkrywanie tajemnicy staruszki z polskich lasów

Napisała

Przerażająca staruszka z polskich lasów od kilku dni wkrada się w myśli Polaków zainteresowanych zjawiskami niewyjaśnionymi, nie dając im spokoju. Czy istnieje naprawdę i czy faktycznie pojawia się w kilku miejscach na mapie Polski jednocześnie? A może to kolejna, dobrze zaplanowana akcja marketingowa pokroju „Klauna z Koszalina”? Sprawie postanowiła przyjrzeć się grupa Mystery Hunters, badająca zjawiska niewyjaśnione i miejskie legendy.

Chcesz nauczyć się języka? Skończyć kurs prawa jazdy? Zdobyć nowe umiejętności? Jeśli tak, to jest dla Ciebie propozycja.

czwartek, 27 wrzesień 2018 15:39

Małopolska: zamiast 997 będzie 112

Napisała

1 października o godz. 10.00 rozpocznie się proces przejmowania obsługi numeru alarmowego 997 z województwa małopolskiego przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Krakowie, obsługujące obecnie numer alarmowy 112. Numer 997 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. To kolejne usprawnienie wprowadzane do systemu powiadamiania ratunkowego pozwalające na jeszcze sprawniejsze przyjmowanie zgłoszeń.

Strona 1 z 8
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA