Edukacja

Edukacja (46)

AGH poszerza ofertę kształcenia

Rewitalizacja Terenów Zdegradowanych, Geoinformatyka, Energetyka Odnawialna i Zarządzanie Energią oraz Geoinformacja to cztery nowe kierunki, które w tegorocznej ofercie studiów I stopnia wprowadza Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Oznacza to, że maturzyści będą mogli w tym roku aplikować na 62 kierunki oferowane przez 16 wydziałów AGH.

Czytaj dalej...

Elektryk – zawód z przyszłością

Inteligentne domy, fotowoltaika, nowoczesne samochody wyposażone w coraz to bardziej zaawansowane systemy, jak i zyskujące wciąż popularność pojazdy elektryczne – nic z tych rzeczy nie miałoby racji bytu bez elektryków. A to tylko niektóre z przykładów. Dobrze wykwalifikowani fachowcy w tym zawodzie są więc dziś rozchwytywani. A zatrudnienie mogą znaleźć praktycznie w każdej branży, nawet w tej z pozoru niezwiązanej z elektrycznością. O kształceniu w zawodzie technik elektryk mówi Marek Kolarski, Dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Krakowie.

Czytaj dalej...

Podkarpacie stawia na informatyków

Obecnie rynek informatyczny wykazuje duże zapotrzebowanie na informatyków. Firmy informatyczne przyjmą do pracy każdego specjalistę z tej branży. Nie ma znaczenia, czy jest grafikiem, programistą, czy administratorem sieci komputerowych. Z tego też powodu firmy informatyczne wspierają instytucje i szkoły rozwijające młode informatyczne talenty. Od siedmiu lat informatykę promuje Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, które zawsze w święto liczby Pi (14 marca) ściąga w swoje mury młodych zdolnych gimnazjalistów na Podkarpacki Konkurs Informatyczny z elementami Matematyki.

Czytaj dalej...

Nie daj się oszukać w sieci! Najpopularniejsze oszustwa i sposoby ochrony przed nimi

Według Eurostatu, 69% europejskich internautów deklaruje, że nie miało żadnych problemów przy okazji zakupów w Internecie. I choć dane te napawają optymizmem, niestety oszustwa w sieci nadal są dość częste. Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich szacuje, że w 2014 r. 12% internautów w UE padło ofiarami oszustwa, a 8% doświadczyło kradzieży.

Czytaj dalej...

Województwo Podkarpackie: Konkurs dla studentów

„Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia” – to konkurs skierowany do studentów z terenu Podkarpacia. Do rywalizacji o nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego, mogą stanąć absolwenci szkół wyższych, których prace dyplomowe dotyczą historii, współczesnego oblicza oraz przyszłości Podkarpacia. Łączna pula nagród wynosi 15 000 zł.
Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace doktoranckie, magisterskie, licencjackie oraz inżynierskie, z zakresu wszelkich dyscyplin i obszarów nauki, mające za przedmiot problematykę związaną z województwem podkarpackim.

Czytaj dalej...

Za drzwiami chłodni...

– Nazywają nas pogardliwie „łapiduchy”... Ale czy my coś złego robimy? Nie! To my w niedzielne popołudnie, kiedy inni są na lodach w parku, odcinamy w lesie samobójcę. To my w święta zabieramy z domu człowieka, który dostał zawału i upadł pod choinką... Tak, robią to te złe „łapiduchy”, ci „alkoholicy” i inni „nieudacznicy, którym w życiu nie wyszło” i poszli do „trupiarni” – mówi Maciek. Ma zaledwie 23 lata... Od 3,5 roku pracuje w zakładzie pogrzebowym, w prosektorium.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA