piątek, 11 styczeń 2019 16:06

Barometr zawodów 2019

Napisała

Budowlańcy, kierowcy, kelnerzy i fryzjerki – to najbardziej poszukiwani fachowcy na małopolskim rynku pracy. Tak wynika z przeprowadzonego po raz dziewiąty barometru zawodów w naszym regionie. Badania potwierdzają bardzo dobrą koniunkturę gospodarczą. Województwo małopolskie znajduje się na 3. pozycji w Polsce pod względem stopy bezrobocia – za województwami: wielkopolskim (3,1 proc.) i śląskim (4,3 proc.). W listopadzie 2018 roku stopa bezrobocia w Małopolsce wyniosła 4,7 proc.

środa, 09 styczeń 2019 10:00

Czad – cichy morderca

Napisała

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera ponad sto osób, a blisko dwa tysiące ulega podtruciu.

wtorek, 08 styczeń 2019 15:30

Wkrótce ferie zimowe

Napisał
W połowie stycznia ruszają ferie zimowe w pierwszych pięciu województwach. Przypominamy terminy dla poszczególnych regionów.
wtorek, 08 styczeń 2019 12:50

Bądź Agile! Programuj zwinnie

Napisane przez

Czym jest programowanie zwinne? W jaki sposób korzystać z metod zwinnych? Jak zarządzać projektami informatycznymi? Tego wszystkiego dowiesz się podczas najbliższego wydarzenia organizowanego przez firmę technologiczną - Sharpeo.


Zimowa przerwa świąteczna nie jest czasem wolnym od pracy dla nauczycieli – przypomina Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Naukowcy bliscy są ustalenia, czy na wapiennym wzniesieniu nad Doliną Prądnika w Ojcowskim Parku Narodowym znajdował się warowny klasztor klarysek bł. Salomei, czy zamek wzniesiony przez księcia śląskiego Henryka Brodatego - poinformował w poniedziałek UJ.

„U nas odbieraniem poczty zajmuje się pan sekretarz, a ten aktualnie pisze testament” – usłyszałam w jednym urzędzie. Była prawie 15:00, więc tego dnia nikt już nie sprawdził poczty e-mail. Rozmawiać z sekretarzem gminy też już się nie udało. A sprawa była pilna. W urzędach jednak czas płynie wolniej niż w normalnym świecie.

Pozostałości rzymskiego fortu w Dajaniya i starożytnego miasta Tuwaneh bada ekspedycja z Instytutu Archeologii UJ w słabo rozpoznanym pod względem archeologicznym rejonie Jordanii. Naukowcy poinformowali PAP o zakończeniu pierwszego sezonu prac.

czwartek, 13 grudzień 2018 12:33

PolSl Racing zaprezentowal nowoczesny bolid wyscigowy

Napisał

Waży 220 kg, do setki przyspiesza w 3,5 sekundy, a do tego został wykonany z najnowocześniejszych materiałów – to najnowszy pojazd studenckiego zespołu PolSl Racing z Politechniki Śląskiej. Bolid Quarado – efekt wielomiesięcznej pracy młodych inżynierów z gliwickiej uczelni – został dzisiaj oficjalnie zaprezentowany w Centrum Kultury Studenckiej Mrowisko. Bolid został skonstruowany, aby zawalczyć o podium w prestiżowych zawodach Formula Student. Poprzedni pojazd zespołu PolSl Racing – motocykl z napędem elektrycznym „Elektra” – wywalczył podwójne złoto w zawodach Smart Moto Challenge we Wrocławiu.

Strona 1 z 10

Ostatnio na głos24

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA