Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka (74)

Gdzie w nowym roku po 500+ i świadczenia rodzinne?

Od 1 stycznia br. samorząd województwa nie odpowiada już za obsługę świadczeń rodzinnych i świadczenia 500+ w rodzinach, w których przynajmniej jedno z rodziców przebywa lub pracuje za granicą - teraz prowadzenie tych spraw przejął Wojewoda Małopolski.

Czytaj dalej...

Kto ma prawo do pieniędzy na koncie zmarłego?

Nabycie majątku po zmarłym przynosi ze sobą nie tylko potencjalne korzyści, ale powoduje także powstanie obowiązku podatkowego, a co za tym idzie - konieczność rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Nie każdy jednak o tym pamięta, szczególnie jeżeli chodzi o mniej znane formy nabycia, np. nabycie praw do wkładu oszczędnościowego na podstawie dyspozycji wkładem na wypadek śmierci.

Czytaj dalej...

Foliowe absurdy

Od nowego roku znikną ze sklepów darmowe torebki foliowe. Do tych, za które płaciliśmy, zostanie doliczona opłata recyklingowa, którą wraz z VAT-em firmy handlowe będą musiały odprowadzić do budżetu państwa. Czy zmniejszy to zużycie torebek - „reklamówek” i ograniczy zanieczyszczenie środowiska?

Czytaj dalej...

Zakup mieszkania w 2018 roku. Czego mogą spodziewać się kupujący?

Kredyty hipoteczne są obecnie tak tanie, jak nigdy wcześniej. Jednocześnie na horyzoncie widać sygnały sugerujące, że z zakupem mieszkania nie warto zwlekać zbyt długo. Co czeka nas w przeciągu najbliższych 12 miesięcy? Zdaniem ekspertów OPG Property Professionals, rynek mieszkaniowy prawdopodobnie czeka kilka interesujących zwrotów akcji.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA