poniedziałek, 28 styczeń 2019 16:17

Czym wyróżniają się dobre usługi sprzątające?

Napisał

Usługi sprzątające na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat przestały być kojarzone z czymś luksusowym lub związanym z utrzymywaniem wielkopowierzchniowych obiektów przemysłowych, korporacyjnych lub przeznaczonych na czasowy pobyt ludzi w celach rekreacyjnych, wypoczynkowych lub hotelowych. Popularyzacja tego rodzaju usług także wśród prywatnych odbiorców sprawiła, że w obecnych czasach nikogo nie dziwi zamawianie usług serwisu sprzątającego także w prywatnych domostwach, przez osoby nieposiadające odpowiedniej ilości wolnego czasu lub chęci do samodzielnego wykonywania czynności zmierzających do utrzymania posiadanego domu lub mieszkania w należytym stanie higienicznym.

Wbrew też obiegowej opinii, z którą często spotyka się w prywatnych rozmowach, usługi sprzątania wcale nie są takie drogie, jak mogłoby się to wydawać. Wydatki związane z tego rodzaju czynnościami nie przewyższają bowiem zwykłych, typowych kosztów, jakie możliwe są do poniesienia przez osoby uzyskujące wynagrodzenie w granicach przeciętnego, średniego uposażenia w kraju.

Komu warto zlecić serwis sprzątający?

Mnogość podmiotów, które oferują usługi związane ze sprzątaniem budynków mieszkalnych i przestrzeni biurowych pozwala nam wybierać pomiędzy wieloma oferentami, proponującymi odmienne warunki wykonania powierzonych im czynności. Przede wszystkim zwrócić należy uwagę na funkcjonowanie na rynku obok siebie podmiotów o różnych strukturach organizacyjnych. Z jednej strony – usługi sprzątające zlecić możemy osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą ukierunkowaną na wykonywanie tego rodzaju usług. W takich sytuacjach będziemy mieli większą swobodę negocjacyjną oraz możliwość dostosowania warunków współpracy do rzeczywistych potrzeb. Z drugiej strony – na rynku usług sprzątających coraz częściej pojawiają się duże, zorganizowane podmioty, które bądź to zatrudniają własnych pracowników, bądź też organizują jedynie i zapewniają pracę współpracującym z nimi podmiotom. Wybierając oferenta działającego w ten właśnie sposób musimy jednak liczyć się z tym, że bardzo często związani będziemy mało elastycznymi warunkami umownymi, które stosowane są przez oferenta bez możliwości większej ich modyfikacji. Niedogodności z tym związane rekompensowane będą być mogły większą dostępnością wolnych terminów oraz szerszym zakresem świadczonych usług.

Usługi sprzątające – na co zwrócić szczególną uwagę?

Już tylko na podstawie przedstawionych powyżej, ogólnych jedynie informacji, wybór odpowiedniej firmy świadczącej usługi sprzątające wcale nie musi być rzeczą prostą i może wymagać przeprowadzenia szerszych poszukiwań. Niezależnie jednak od tego, jaką formę współpracy wybierzemy, warto pamiętać o tym, aby skorzystać z usług legalnie działającego przedsiębiorcy, który nie będzie stronił od zawarcia pisemnej umowy regulującej warunki współpracy. Takie działanie uchroni nas przed wszystkimi niebezpieczeństwami związanymi z przypadkowym nawet uszkodzeniem przedmiotów wyposażenia podczas sprzątania, możliwymi kradzieżami, a przede wszystkim – przed nienależytym wykonaniem umowy oraz wiążącymi się z tym niedogodnościami.

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.