wtorek, 12 marzec 2019 14:12

Twój e-PIT - informacje o nowej usłudze

Napisał

Ministerstwo Finansów zachęca, żeby rozliczyć się z fiskusem korzystając z e-pitu. Najlepszym sposobem na proste i szybkie wypełnienie deklaracji podatkowej jest darmowy program e-pity do rozliczania PIT. Skorzystało z niego już 20 milionów użytkowników.

Uruchomiona przez MF usługa „Twój e-PIT” jest tak skonstruowana, że możemy skontrolować i zaakceptować treść deklaracji przygotowanej dla nas przez Urząd Skarbowy. Nie mamy jednak pewności, czy tak wypełniony PIT zawiera wszystko to, co powinno być przez nas zadeklarowane.

Z e-pity najłatwiej rozliczysz dochody z różnych źródeł

Usługa „Twój e-PIT”, która od 15 lutego 2019 została uruchomiona na portalu podatkowym (podatki.gov.pl) przygotowuje deklaracje PIT-37 i PIT-38, więc nie musimy już sami ich wypełniać. Zrobi to za nas Ministerstwo Finansów. Ale to ty odpowiadasz za wykazanie w PIT wszystkich swoich przychodów. Program e-pity ułatwi ci wypełnienie zaznania, jeśli musisz sam wykazać dochody z różnych źródeł.

Program e-pity przypomni o ulgach i odliczeniach

Może się zdarzyć, że przygotowany dla ciebie PIT trzeba w niektórych pozycjach uzupełnić albo dokonać w nim zmian. Program e-pity ułatwi ci dokonanie zmiany w deklaracjach i zatwierdzenie poprawnego rozliczenia. Kontrola przygotowanego automatycznie PIT-u zagwarantuje, że nie będziesz stratny, jeśli możesz odliczyć sobie jakieś ulgi. Jeśli nie sprawdzisz lub nie zmodyfikujesz swojego PIT-u w usłudze „Twój e-PIT” lub samodzielnie poza nią, możesz mieć problem ze złożoną deklaracją lub nie zyskasz tyle, ile byś mógł! Pomocą w skorygowaniu danych jest właśnie program e-pity, który przez cały proces pozwoli ci przejść szybko, łatwo i prosto.

Program e-pity pobierze dane przygotowane dla ciebie przez Ministerstwo Finansów, doda praktyczne funkcjonalności i udostępni dane podatnikom składającym również inne deklaracje np. PIT-36 lub PIT-36L. Aplikacja e-pity pozwala na bezpieczne pobranie danych "Twój e-PIT" bez konieczności logowania, umożliwi uzupełnienie ich o kwoty przychodów uzyskanych przez ciebie z innych źródeł, oraz na zmodyfikowanie twoich kosztów. Przypomni ci o przysługujących ulgach i odliczeniach. To szczególnie ważne dla osób, które mogą odliczyć koszty uzyskania - szczególnie dla umów zlecenie, umów o dzieło, czy  twórców z limitem 50%.

Warto sprawdzić też jak w przygotowanej e-deklaracji została rozliczona Twoja ulga prorodzinna oraz czy skorzystałeś ze wszystkich przysługujących Ci pozostałych ulg i odliczeń. Wszystkie te elementy mają wpływ na ostateczną poprawność wyliczenia wysokości Twojego podatku a także wysokości ewentualnego zwrotu z PIT lub kwoty do zapłaty podatku. Dlatego nie ograniczaj się do zatwierdzenia e-deklaracji na stronie „Twój e-PIT”, ale zweryfikuj zeznanie korzystając z e-pity. Tym bardziej, że e-pity jest programem wysoko ocenianym przez użytkowników i całkowicie bezpiecznym.

Chcesz szybko zwrot podatku? – wybierz e-pity

Samodzielne rozliczenie PIT-u z programem e-pity gwarantuje najszybszy zwrot nadpłaconego podatku.  Wysyłając e-deklarację z Programu e-pity zwrot z podatku PIT będziesz miał na koncie bankowym w ciągu 45 dni, a jeżeli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny nawet w ciągu 30 dni.

Składając deklarację w tradycyjny sposób w wersji papierowej na zwrot podatku będziesz czekał aż do trzech miesięcy. Jeżeli nie zrobisz nic uznając, że fiskus rozliczył Cię poprawnie w usłudze „Twój e-PIT” - termin Twojego zwrotu podatku będzie biegł dopiero od 30 kwietnia 2019 r. a na zwrot możesz czekać nawet do 15 czerwca 2019 r. Dlatego warto przygotować deklarację e-PIT samemu lub zatwierdzić „Twój e-PIT” na portalu podatkowym, a najlepiej w aplikacji e-pity, które jest prosta i przejrzysta.

Z e-pity rozliczysz się z fiskusem wszędzie gdzie tylko chcesz!

Korzystając z mobilnej wersji programu e-pity możesz wysłać e-deklaracje również z telefonu komórkowego lub tabletu. Zobacz jakie to proste!

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.