Tydzień Ekonomii Społecznej Wyróżniony

Tydzień Ekonomii Społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego w dniach 19-23 czerwca 2017 r. zaprasza na organizowany po raz pierwszy w województwie śląskim Tydzień Ekonomii Społecznej. Jego głównym celem jest promowanie ekonomii społecznej i zagadnień z nią związanych wśród mieszkańców naszego województwa.

W programie tego wyjątkowego wydarzenia znalazły się:

19 czerwca: Konferencja „Narzędzia i instrumenty budowania wizerunku podmiotów ekonomii społecznej w przestrzeni publicznej”

Tydzień Ekonomii Społecznej rozpocznie konferencja organizowana we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Przeznaczona jest dla przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej, jednostek samorządu terytorialnego, biznesu, świata nauki.

20 czerwca: Targi Ekonomii Społecznej

Na katowickim Rynku w godzinach 9.00-19.00 podmioty ekonomii społecznej będą oferowały szeroką gamę swoich produktów i usług, m.in. wyroby ceramiczne, wiklinowe i drewniane, kartki okolicznościowe i wyroby papierowe, biżuterię ręcznie robioną, ozdoby z filcu, torby itp.

21 czerwca: Turniej gry planszowej „Ekonomia Społeczna” (Górnośląski Park Przemysłowy, ul. Konduktorska 39 a, w godzinach 10.00-13.00)

W ubiegłym roku ROPS wydał grę edukacyjną, która w atrakcyjny sposób przekazuje podstawową wiedzę o sektorze ekonomii społecznej, zasadach funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej i mechanizmach rozwoju tego sektora. Teraz gracze będą mieli możliwość zmierzenia się w turnieju organizowanym we współpracy z Fajną Spółdzielnią Socjalną.

5-osobowe drużyny będą rywalizowały ze sobą podczas czterorundowej rozgrywki, w trakcie której będą podejmowały decyzje operacyjne ukierunkowane na realizację celów społecznych i ekonomicznych prowadzonego przez siebie podmiotu ekonomii społecznej.

22 czerwca: Dzień Otwarty Ekonomii Społecznej

Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej zapraszają zainteresowanych na „Dzień Otwarty Ekonomii Społecznej”, podczas którego będzie można zapoznać się z szeroką ofertą usług i wsparcia dla podmiotów ekonomii społecznej. W tym dniu również wybrane podmioty ekonomii społecznej zachęcają do odwiedzin i poznania ich działalności.

23 czerwca: Impreza plenerowa „Od Juniora do Seniora – ekonomia społeczna dla każdego”

Podmioty ekonomii społecznej z regionu zapraszają wszystkich, młodszych i starszych, na imprezę plenerową „Od Juniora do Seniora – ekonomia społeczna dla każdego”, która kończy Tydzień Ekonomii Społecznej. Przewidziano liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, w szczególności seniorów. Impreza organizowana jest we współpracy z Fundacją Park Śląski przy Alei Głównej na terenie Parku (w godzinach 10.00-18.00).

Dodatkowe informacje na temat Tygodnia Ekonomii Społecznej można uzyskać pod numerami telefonu 32 730 68 87 lub 32 730 68 83. Tydzień Ekonomii Społecznej jest organizowany przez ROPS w ramach projektu „Współpraca się opłaca – koordynacja sektora ekonomii społecznej w województwie śląskim”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wiecej na stronie ROPS Katowice

Powrót na górę
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA