środa, 05 wrzesień 2018 10:19

Praca w Krakowie - dlaczego warto szukać pracy w stolicy Małopolski?

Napisał

W dziedzinie takiej jak praca Kraków oferuje bardzo wiele, zarówno jeśli chodzi o zarobki, możliwości rozwoju i łatwość znalezieniu zatrudnienia. Doświadczeni specjaliści bez trudu znajdą pracę w stolicy Małopolski i to oni mogą dyktować warunki pracodawcom.

Ilość ofert pracy w Krakowie i ich różnorodność

Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za tym, że warto szukać pracy w Krakowie, jest liczba ofert pracy i ich zróżnicowanie. Okazuje się, że wystarczy online wyszukać hasło „praca Kraków”, by uzyskać dostęp do kilku tysięcy ogłoszeń pracodawców poszukujących pracowników.

Najwięcej ofert pracy na początku drugiej połowy 2018 roku było w takich dziedzinach jak IT (zarówno w administracji, jak i przy rozwoju oprogramowania), finanse i ekonomia, zasoby ludzkie, inżynieria i administracja biurowa – po kilkaset ofert. Bardzo duże zapotrzebowanie zgłaszali też przedsiębiorcy poszukujący kandydatów do pracy w obsłudze klienta i sprzedaży – przez cały czas łączna liczba opublikowanych i aktualnych ofert przekraczała tysiąc.

Na brak zainteresowania ze strony pracodawców nie mogli narzekać także budowlańcy, pracownicy produkcji, pracownicy fizyczni, eksperci od nowych mediów, marketingowcy, pracownicy łańcucha dostaw i doświadczeni ubezpieczyciele. Zróżnicowanie ofert pracy oraz ich stosunkowo duża ilość przemawiają za tym, że warto zainteresować się Krakowem w kontekście szukania zatrudnienia.

Oferowane w Krakowie warunki pracy zachęcają do składania aplikacji

Pracodawcy w Krakowie, którym zależy na pozyskiwaniu najlepszych kandydatów na rynku, oferują nie tylko stabilne zatrudnienie, ale przede wszystkim atrakcyjne wynagrodzenie. Płace w Krakowie mogą być nieco wyższe niż w innych największych miastach Polski (w wyjątkiem Warszawy).

Stosunkowo atrakcyjne warunki pracy oferowane kandydatom do pracy w stolicy Małopolski wynikają z sytuacji na rynku pracy. Niedobór wykwalifikowanych kandydatów sprawia, że pracodawcy zachęcają najlepszych na różne sposoby. Oprócz stabilnego zatrudnienia i atrakcyjnego wynagrodzenia proponują również pakiety benefitów pozapłacowych.

Korzyścią dla osób szukających pracy w Krakowie jest także możliwość zatrudnienia nawet w bardzo wąskich specjalizacjach, w których trudno znaleźć zatrudnienie w mniejszych miastach. Dotyczy to najczęściej osób posiadających umiejętności obsługi maszyn oraz kandydatów posługujących się niszowymi językami obcymi, np. azjatyckimi (blisko- i dalekowschodnimi).

Szukasz pracy w promocji i marketingu - zobacz propozycję pracy w Media Kraków Sp. z o.o.: Działasz w promocji? Dołącz do nas

Czytaj więcej: Praca w Poznaniu nie tylko dla doświadczonych specjalistów - oferty dla kandydatów o niskich kwalifikacjach

(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.