(red)

(red)

22 sierpnia 2019 r. o godzinie 15.00 na skwerze im. prof. Władysława Bartoszewskiego u zbiegu ulic Asnyka, Garbarskiej i Basztowej zaprezentowała kandydatów do Sejmu i Senatu.

Tańczący z wężami, Bagienna topiel, Wahadło, Kuźnia Hefajstosa czy Koszmar drwala –  między innymi takie przeszkody będą musieli pokonać strażacy startujący w biegu „Strażmagedon” – strażackim biegu z przeszkodami dla najtwardszych.

Ścieżki rowerowe, ciągi spacerowe, przebudowany i ogrodzony plac zabaw z oświetleniem i monitoringiem, ławki, stojaki na rowery i oświetlone alejki – tak będzie wyglądał proszowicki Park Miejski po przebudowie. Burmistrz Proszowic, Grzegorz Cichy właśnie rozpisał przetarg na wykonanie prac.

W 2018 roku gmina Proszowice zdobyła dofinansowanie na budowę trzech stref: dwóch w Proszowicach i jednej w Klimontowie. Realizacja ostatniej Otwartej Strefy Aktywności w Gminie Proszowice w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo - rekreacyjnym właśnie dobiegła końca.

Do śmiertelnego wypadku doszło w nocy z 20 na 21 sierpnia w Milówce (powiat żywiecki). 

Wiele osób zaskoczył sojusz PSL ze środowiskiem Pawła Kukiza. Dlaczego ludowcy się na to zdecydowali? A przede wszystkim, jak widzą przyszłość Polski, a w szczególności ziemi małopolskiej - o tym rozmawialiśmy ze związanym od zawsze z naszym regionem, przewodniczącym PSL, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Strona 1 z 252

Najnowsze wiadomości z małopolski

WIĘCEJ WIADOMOŚCI Z MAŁOPOLSKI →