(red)

(red)

Katastrofa w Wenecji. Wyjątkowo duża fala przypływu zalała miasto. Miejscami woda sięga powyżej kolan.

W najbliższą niedzielę (17.11.2019) w MOKSiR w Chrzanowie Gala Wiedeńską z udziałem solistów polskich i europejskich oper.

W Białym Kościele (powiat krakowski, gmina Wielka Wieś) doszło do wypadku w którym ucierpiały konie.

7 listopada 2019 r. o godzinie 9.00 na skrzyżowaniu ulic Czerwone Maki i Mochnaniec  w Krakowie rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji symbolicznego nadania nazwy ulicy inspektora Marka Woźniczki. To właśnie inspektor Marek Woźniczka nadzorował najważniejsze i najtrudniejsze sprawy kryminalne w Małopolsce, takie jak kradzież napisu „Arbeit macht frei” z Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu,  podkładanie ładunków wybuchowych przez "bombera", czy też kradzież kolekcji ikon Jerzego Nowosielskiego.

Dokładnie 616 pływaków z 82 klubów rywalizowało w ostatniej dekadzie października na oświęcimskiej pływalni w ramach Grand Prix Puchar Polski. W zawodach świetnie prezentowali się zawodnicy z powiatowej Dwójki. 

„Odblaskowa szkoła, odblaskowe dzieci, bezpieczeństwo na drodze, gdy światło nie świeci” 23 września 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie odbyło się podsumowania X edycji Małopolskiego Konkursu dla szkół podstawowych pn. „Odblaskowa Szkoła”.

Strona 1 z 262