Manuel Langer

Manuel Langer

Dlaczego warto spisać testament i na co trzeba uważać, aby było on ważny? Czy zawsze warto przyjmować spadek i co zrobić, by nie odziedziczyć długów? O tym rozmawiamy z mecenasem Wojciechem Glacem z kancelarii Rorbach & Glac Adwokaci.

Kilkaset osób zgromadził w dniu 8 grudnia 2019r. XVI-ty Dzień Pielgrzyma w Hebdowie. Uroczystość upamiętnia przekazanie w 2004. darów do Sanktuarium Matki Bożej w Hebdowie przez Ojca Świętego Jana Pawła II, w postaci piuski papieskiej i różańca, za pośrednictwem ks. infułata Jerzego Bryły.

W poniedziałek, 9 grudnia został przywrócony ruch tramwajowy na ulicach Dietla i Westerplatte. Oto szczegóły zmian.

Władze Proszowic wraz z kongregacją kupiecką zapraszają wszystkich mieszkańców i ich gości na kiermasz bożonarodzeniowy. Szczegóły kiermaszu znajdują się na plakacie powyżej.

Targi bożonarodzeniowe na Rynku Głównym od ponad ćwierćwiecza na stale wpisały się w pejzaż przedświątecznego Krakowa, ciesząc się niezmiennym powodzeniem krakowian i turystów. W tegorocznym zestawieniu najpiękniejszych bożonarodzeniowych jarmarków na świecie, przygotowanym przez CNN, Kraków znalazł się obok Wiednia, Nowego Jorku i Brukseli, w zaszczytnym gronie najlepszych.

Realizacja kontraktu, dzięki któremu mieszkańcy Krakowa zyskają 50 nowoczesnych tramwajów wkracza właśnie w decydującą fazę. Pierwszy z wagonów przechodzi już próbne jazdy na jednym z torów w fabryce w Siedlcach oraz testy działania systemów pojazdu, m.in. informacji pasażerskiej. Producent przetestował także proces załadunku tego ponad 33-metrowego tramwaju na specjalną lawetę. W najbliższych dniach wagon zostanie przetransportowany do jednej z zajezdni MPK SA w Krakowie.

Strona 1 z 671