Piotr Sosin

Piotr Sosin

Do końca 2020 roku PGE Polska Grupa Energetyczna zamierza zwiększyć liczbę posiadanych punktów ładowania samochodów elektrycznych z 60 do 200 – zapowiedział Paweł Śliwa, wiceprezes PGE ds. innowacji. Celem PGE jest umożliwienie podróży autami elektrycznymi „od jednego krańca Polski do drugiego”.

Brexit, unijny budżet na 2020 r., wsparcie dla turystów poszkodowanych po upadku biur podróży Thomasa Cooka czy przepisy zwalczające raje podatkowe – to niektóre tematy, z którymi zmierzą się posłowie podczas sesji Parlamentu Europejskiego zaplanowanej na 21-24 października.

Jeszcze przez półtora tygodnia do gmin mogą wpływać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną w ramach programu Dobry Start.

Nadchodzą radosne święta Bożego Narodzenia. Od niepamiętnych czasów okres świąteczny w naszym kraju zawsze kojarzy się z migracją ludzką. Po prostu czujemy, że powinniśmy być wówczas razem z naszymi bliskimi.

Jak w Libiążu obchodzono w 1933 roku 250 rocznicę bitwy pod Wiedniem.

Wobec rosnących cen uprawnień do emisji C02, Polska powinna wspierać przedsiębiorstwa w rozwoju własnych źródeł energii, szczególnie źródeł odnawialnych, jak fotowoltaika, oraz źródeł o wysokiej efektywności energetycznej, jak bloki gazowo-parowe produkujące jednocześnie prąd i ciepło komunalne – zgodnie podkreślają przedstawiciele koncernów i małych firm.

Strona 1 z 94

Najnowsze wiadomości z małopolski

WIĘCEJ WIADOMOŚCI Z MAŁOPOLSKI →