Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych.

piątek, 14 grudzień 2018 16:59

Czy czekają nas podwyżki opłat za śmieci?

Napisał

Po wyborach samorządowych ruszyła w gminach fala podwyżek opłat za śmieci. Powód jest jeden - urealnienie stawek w związku z wyższymi kosztami składowania, energii i transportu. Resort środowiska jest natomiast zdania, że gminy powinny de facto obniżać opłaty - poprzez wdrażanie selektywnej zbiórki - bo zaczyna się czas, w którym surowce wtórne będą miały swoją wartość.

24 grudnia Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego będzie nieczynny. Klienci będą mogli załatwić jednak wszelkie sprawy w sobotę, 15 grudnia – tego dnia urząd będzie czynny od 8.00 do 16.00.
czwartek, 13 grudzień 2018 12:24

Biznes lokalny rośnie z Godłem „Teraz Polska”

Napisał

Nic tak nie stymuluje wzrostu gospodarczego w miastach i regionach, jak sprawne i rzetelne firmy lokalne. Lokalność rozumiemy jako związki ze społecznością i kulturą danego terenu, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by takie firmy sprzedawały swoje produkty w całym kraju i za granicą. Muszą jednak sprostać wymogom konkurencji. Odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców jest Godło „Teraz Polska” – 80 proc. konsumentów uważa, że to znak wysokiej jakości.

piątek, 07 grudzień 2018 14:19

Czy trzeba będzie pracować w Wigilię?

Napisał

Posłowie PSL UED złożyli w Sejmie projekt ustanawiający dni wolne od pracy w Wielki Piątek i Wigilię Bożego Narodzenia.

W połowie listopada weszła w życie ustawa o kołach gospodyń wiejskich. Mogą zdobyć osobowość prawną, prowadzić działalność gospodarczą, gromadzić środki finansowe i zdobywać dotacje. Jest jednak jedno ale…

czwartek, 06 grudzień 2018 11:38

Emerytura bez podatku coraz bliżej?

Napisała

Ludowcy przygotowali prosty sposób na podwyżkę emerytur. Za sprawą obywatelskiego projektu „Emerytura bez podatku” seniorzy zyskają nawet kilkaset złotych. Debata o podniesieniu świadczeń  dla seniorów odbędzie się już w najbliższy piątek w Sejmie.

środa, 05 grudzień 2018 15:50

Lekarze (już) wystawiają e-zwolnienia

Napisała

Niemal 11 tys. w weekend, blisko 151 tys. w poniedziałek 3 grudnia br. i prawie 50 tys. do wtorkowego południa – to bilans pierwszych dni obowiązywania elektronicznych zwolnień lekarskich. W szczytowym momencie do systemu wpływało nawet 19 e-zwolnień na sekundę.

piątek, 30 listopad 2018 16:22

Szał mikołajkowych e-zakupów

Napisał

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Już przed Mikołajkami zaczyna się czas poszukiwania idealnych prezentów dla najbliższych. Warto jednak pamiętać, że oszuści tylko czekają na nasz błąd. Podczas kupowania upominków w sieci nie dajmy się nabrać złodziejom. Jak zminimalizować ryzyko kradzieży naszych cennych danych? Na co zwracać uwagę podczas korzystania z e-sklepów – podpowiada ekspert ds. ochrony danych osobowych z ODO 24.

Strona 1 z 17

Ostatnio na głos24

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA