poniedziałek, 21 styczeń 2019 12:28

Poznaj automatykę przemysłową i jej zalety

Napisał

Automatyka przemysłowa, jak sama nazwa wskazuje, ma na celu zautomatyzowanie, a co za tym idzie skomputeryzowanie i przyspieszenie procesów produkcyjnych. Konsekwencją wprowadzenia tego rozwiązania jest m.in. zminimalizowanie ilości pracowników koniecznych do wykonania danego zadania.

sobota, 19 styczeń 2019 12:24

Najwyższa od 6. lat podwyżka składek ZUS!

Napisała

Federacja Przedsiębiorców Polskich: "składka na ubezpieczenie dla przedsiębiorców w 2019r. wzrośnie najwyżej od sześciu lat". Przedsiębiorcy w br. co miesiąc odprowadzą do ZUS 1316,97 zł, czyli o 88,27 zł więcej /1228,70 zł płacili w 2018 roku/.

piątek, 18 styczeń 2019 15:13

Trzy pułapki na finanse polskiego emeryta

Napisała

Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Jak zatem nasi dziadkowe radzą sobie z finansami? Jak się okazuje, choroby, spłata rat kredytów i oczekująca pomocy rodzina – to główne powody kłopotów finansowych seniorów - wynika z badania Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

Z doświadczeń Kancelarii Radców Prawnych Europejskiego Centrum Odszkodowań wynika, że  Polacy nie wiedzą, jakie kroki podjąć, żeby otrzymać tzw. „zimowe” odszkodowania, związane między innymi z upadkiem na nieodśnieżonym chodniku, urazami powstałymi z powodu spadających sopli czy poślizgiem samochodu na oblodzonej drodze.

Pierwszy w 2019 roku pomiar Barometru EFL wskazuje, że przedstawiciele sektora MŚP rozpoczęli nowy rok z jeszcze słabszymi nastrojami niż zakończyli poprzedni. Główny indeks po raz pierwszy w historii pomiarów (od początku roku 2015) osiągnął wartość niższą niż 50 pkt. (49,9 pkt.), co oznacza, że warunki do rozwoju firm w Polsce są obecnie niekorzystne. Eksperci EFL zwracają uwagę, że jeszcze nigdy tak mało mikro, małych i średnich firm nie planowało więcej inwestować (tylko 18 proc.), co zaważyło na głównym wyniku.

poniedziałek, 14 styczeń 2019 16:38

Duże zainteresowanie małym ZUS-em

Napisała

12,5  tys. przedsiębiorców zadeklarowało chęć opłacania niższych składek w ramach małego ZUS. W  kraju aż 127 tys. osób!

Budowlańcy, kierowcy, kelnerzy i fryzjerki – to najbardziej poszukiwani fachowcy na małopolskim rynku pracy. Tak wynika z przeprowadzonego po raz dziewiąty badania "barometr zawodów". 

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem rozbili grupę przestępczą, zajmującą się fikcyjnym pośrednictwem pracy.

Osiągnięte wyniki w mijającym roku należy uznać za rekordowe w walce z przestępczością narkotykową. Dzięki działaniom policjantów CBŚP na czarny rynek nie trafi ponad 11 ton narkotyków, zlikwidowano 22 laboratoria narkotyków syntetycznych oraz 40 profesjonalnie zorganizowanych plantacji konopi indyjskich, na których zabezpieczono ponad 14 tysięcy krzewów.

Strona 1 z 19
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA