Nie planował kontynuacji. Powieść „Dziewczyny, które miał na myśli” miała być zamkniętą całością. Tymczasem dziś kończy drugą część… Dlaczego Kazimierz Kyrcz Jr. zdecydował się napisać ciąg dalszy? Co tym razem jest tematem? I gdzie rozgrywa się akcja powieści? O tym wszystkim w wywiadzie dla Głos24.

Przekonujący i pełnokrwiści bohaterowie, a wśród nich seryjny morderca prostytutek i przytłoczony problemami osobistymi policjant; niebanalnie nakreślone tło, w tym także zakątki Pszczyny – to wszystko w powieści „Dziewczyny, które miał na myśli”, autorstwa Kazimierza Kyrcza Jr. Książka ukaże się w połowie czerwca.

czwartek, 18 październik 2018 11:52

Małopolskie wsie zachwycają… także w miastach

Napisał

Krakowski Plac Wolnica, a w Nowym Sączu tamtejszy Park Etnograficzny – to w tych przestrzeniach przez najbliższy miesiąc będą gościć eksponaty inspirowane małopolską wsią, zachęcając do refleksji, czym jest ona dziś dla mieszkańców: sielską krainą dającą wytchnienie od miejskiego zgiełku czy wręcz przeciwnie – miejscem nieustannej, wytężonej pracy. O tym, jak wygląda codzienne życie na wsi opowiada też wystawa pokonkursowa „Niezwykła małopolska wieś” czyli panorama 100 zdjęć z 35 wyróżnionych miejscowości prezentowana w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. 

czwartek, 13 wrzesień 2018 15:34

"Święto orlego szlaku" 22 września!

Napisała

Koncerty, rekonstrukcje historyczne, pokazy taneczne, warsztaty, turnieje, w sumie ponad 170 atrakcji w blisko 30 miejscach. Tak w skrócie zapowiada się pierwsza edycja Juromanii Święta Szlaku Orlich Gniazd, której program przedstawiono podczas konferencji z udziałem marszałka Wojciecha Saługi.

piątek, 07 wrzesień 2018 10:56

Przyjdź na koncert i świętuj niepodległość

Napisała

9 września, w pięciu miejscowościach Małopolski o tej samej porze rozpoczną się Koncertów Wolności. Dzięki prowadzeniu symultanicznej transmisji obrazu na umiejscionych obok scen telebimach uczestnicy imprezy w Wolbromiu, Rabce-Zdroju, Muszynie, Dobczycach i Brzesku będą mogli obserwować na żywo koncerty odbywające się u sąsiadów. 

czwartek, 02 sierpień 2018 13:47

Rozpoczyna się 24. Pol’and’Rock Festival!

Napisał

Zaraz będzie głośno! Wszyscy z niecierpliwością wyczekują godziny 15.00, kiedy z Dużej Sceny usłyszą konduktorski gwizdek, sygnalizujący rozpoczęcie kolejnej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Dziś w Kostrzynie nad Odrą muzyka zatrzęsie ziemią!

Już za kilka dni widzimy się na Najpiękniejszym Festiwalu Świata! Poza koncertami, nie zabraknie też atrakcji przygotowanych przez naszych partnerów. Dzisiaj zapraszamy do Strefy Allegro, która znajduje się w pobliżu Dużej Sceny.

sobota, 28 lipiec 2018 08:59

Nie żyje Kora

Napisał

Wokalistka przegrała walkę z rakiem. Zmarła dzisiaj nad ranem w Bliżowie na swoim ukochanym Roztoczu. Miała 67 lat. Była jedną z najwięszych osobowości na polskiej scenie muzycznej.

piątek, 27 lipiec 2018 13:55

Czad Festiwal odwołany!

Napisała

Czad Festiwal 2018 odwołany - poinformowała dziś Agencja Artystyczna ARENA, organizator imprezy, która w dniach 15-18 sierpnia po raz szósty miał odbyć się w Straszęcinie w powiecie dębickim. 

Strona 1 z 11
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA