Warsztaty - bębny i dancehall na Ostróda Reggae Festival 2017 Wyróżniony

czwartek, 27 lipiec 2017 16:00

Ostróda Reggae Festival to nie tylko porywające koncerty, ale również wiele działań towarzyszących. Organizatorzy imprezy dbają o to, żeby jej uczestnicy mieli co robić przez cały dzień. Kolejnymi aktywnościami na ORF są warsztaty bębniarskie oraz warsztaty tańca dancehall, które w poprzednich latach spotykały się zawsze z dużym zainteresowaniem fanów. Udział w nich jest bezpłatny.

WARSZTATY GRY NA BĘBNACH

"Integracja w zespole za pomocą rytmu" Dominik „WaDaDa” Muszyński

11-13.08, 14:00 – 16:00, Yellow Stage (Czerwone Koszary)

Wyłącznie na zapisy:
https://orf-warsztaty-wadada.evenea.pl/

Warsztat prowadzić będzie Dominik Muszyński, który od 1991 roku zajmuje się muzyką i promocją kultury etno i gra na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych. Jest liderem zespołu Wadada, z którym koncertuje na terenie całej Polski i zagranicą. Grupa związana jest z perkusyjną muzyką etniczną z Afryki Zachodniej, Kuby, Jamajki, Brazylii, Gruzji, Azji, Australii, Bliskiego Wschodu. Dominik zagrał kilkadziesiąt tras koncertowych i ponad 1000 koncertów, m.in. z Czerwie, Habakuk, Słoma i Bębnoluby, Kofi Ayivor (Osibisa), Jacek Kleyff i Orkiestra Na Zdrowie, Muniek Staszczyk, Pudelsi, Justyna Steczkowska, R.S.C. W 1994 roku założył prawdopodobnie pierwszą szkołę w Polsce gry na etnicznych bębnach w stylu Afto-Cuban i Djembe Dundun Afryka Zachodnia. Współpracuje z rzeszowską Filharmonią Podkarpacką i szkołą muzyczną Yamaha.

WARSZTATY TAŃCA DANCEHALL

Ukku Bit Divass: Ula "Afro” Fryc & Malwina "Malwa" Żygowska

10-13.08, 14:00 - 15:15

Scena na molo 

Ula „Afro” Fryc to prekursorka tańca dancehall w Polsce, wicemistrzyni świata (International Dancehall Queen na Jamajce) i Europy, trzykrotna mistrzyni Polski. Prowadzi pokazy, wykłady i warsztaty w Polsce, Finlandii, Włoszech i Japonii, występuje w telewizji. Na swoim koncie ma występy ze sławami dancehall. Można ją zobaczyć w wielu teledyskach polskich i zagranicznych artystów. Brała udział w programach TV jak „Mam Talent”, „Got to Dance”, „Dzień Dobry TVN”, „Szymon Majewski Show”, „Pytanie na śniadanie” itp.

Malwina „Malwa” Żygowska to jedna z czołowych tancerek i pionierek polskiego dancehallu. W 2014 roku reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata International Dancehall Queen na Jamajce. Jest pomysłodawczynią imprezy „Dancehall Nice Again” oraz współorganizatorką warsztatów z Jamajczykami „All Dem Deh”. To również zdobywczyni wielu tytułów Dancehall Queen, m.in.: Ictus DHQ'10, LSM DHQ'11, Slavic DHQ'14, Masak-Rah DHQ'15.

(red)

(red)

Aktualizacja: czwartek, 27 lipiec 2017 15:43
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA