wtorek, 27 listopad 2018 14:25

Roksana Węgiel, 13-latka z Podkarpacia wygrała Eurowizję Junior

Napisała

Jaślanka, Roksana Węgiel wygrała 16 Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbył się w niedzielę, 25 listopada w Mińsku.  Jutro odbędzie się powitanie laureatki na rynku w Jaśle.

Roksana wywalczyła sobie zwycięstwo piosenkę „Anyone I Want To Be”. Zaśpiewała ją w dwóch językach: polskim i angielskim. W głosowaniu jury zajęłaś wysoką, 7. Pozycję, ale głosami widzów reprezentantka Polski awansowała na 1. Miejsce z wynikiem 215 punktów. 

Roksana w tym roku zwyciężyła w pierwszej edycji programu muzycznego „The Voice Kids”, co dało jej też decyzją TVP awans do Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jest też stypendystką  konkursu Eurowizji dla Dzieci. Gratulacje Roksanie i jej instruktorce śpiewu, Ewie Grzebień złożył Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Utalentowana nastolatka śpiewu uczyła się m.in. w Jasielskim Domu Kultury, gdzie od czterech lat uczęszcza na zajęcie wokalne. W 2016 roku otrzymała od Burmistrza Miasta Jasła Nagrodę Miasta Jasła w dziedzinie kultury, miasto wspierało również niektóre wyjazdy konkursowe dziewczynki.

13-latka udział w „The Voice Kids” traktowała jako przygodę. Jej trenerką była Edyta Górniak. Teledysk Roksany do przeboju „Anyone I Want To Be", który zaśpiewała na scenie w Mińsku, jeszcze przed konkursem miał na Youtube ponad milion wyświetleń, a debiutancki singiel „Żyj” ma już prawie 9 milionów odsłon. Teraz nastolatka pracuje nad pierwszym albumem.

To już kolejna osoba z Jasła, której zdolności wokalne zostały zauważone. Warto przypomnieć, że z tego podkarpackiego miasta pochodzą: Michał Szpak, Mateusz Mijal, Ralph Kamiński, Marlena Szpak, Anna Szafraniec, Anna Gorajska czy Aleksandra Tocka z big bandem Jass Brass Consort.

Jutro, 28 listopada o godz. 12, na jasielskim rynku odbędzie się powitanie Roksany Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji dla dzieci.

Inf. i foto: UM Jasło, opr. Marzena Gitler

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.