Eliminacje do 23. Przystanku Woodstock zakończone! Wyróżniony

Eliminacje do 23. Przystanku Woodstock zakończone!

W warszawskim klubie Progresja zakończyły się właśnie koncerty Eliminacji do 23. Przystanku Woodstock! Do muzycznych rywalizacji stanęło 26 zespołów z całej Polski, wyłonionych spośród ponad 850, które nadesłały swoje płyty do Fundacji WOŚP - organizatora Eliminacji i Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Możliwość występu na Dużej Scenie otrzymał zespół Nocny Kochanek. Na Małej Scenie zagrają: Eleanor Gray, Yankee, Chorzy, Kolory, Hengelo i The Sixpounder. Na Scenie Viva Kultura będzie można posłuchać koncertu zespołu Strojnowy, a "Dziką Kartę Lecha" otrzymali: Setheist, De Indigo, Hot Water, Ted Nemeth, Portfinger i Seven on Seven!

Eliminacje do Przystanku Woodstock odbyły się w tym roku po raz dziesiąty i miały na celu wyłonienie kapel, które dołączą do line-upu tegorocznej edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Tradycyjnie, w czasie Eliminacji, poza zespołami konkursowymi, pojawili się także goście. Tym razem byli to laureaci wcześniejszych edycji Eliminacji: Materia, Hanza, Romantycy Lekkich Obyczajów oraz BEMY! Wystąpili również artyści dobrze znani z woodstockowych scen: Kabanos, Acid Drinkers i Jelonek.

Wszystkie występy oceniało jury w składzie:

 • Jurek Owsiak (prezes zarządu Fundacji WOŚP), 
 • Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio), 
 • Tomasz Kasprzyk "Kasprol" (dziennikarz muzyczny Antyradia, muzyk multiinstrumentalista), 
 • Piotr Chancewicz "Dziki" (producent muzyczny, muzyk),
 • Bartosz "Chodor" Chodorowski (redaktor naczelny Radia Woodstock, wieloletni redaktor naczelny Radia Sfera).

Przypomnijmy, że w czasie zagranicznego koncertu Eliminacji, który odbył się w Pradze, możliwość występu na 23. Przystanku Woodstock wywalczyli także:

 • Projekt Parabelum - Duża Scena,
 • Fish Face i Cox&Vox - Mała Scena, 
 • Idio&Idio - Dzika Karta Lecha.


Dziękujemy wszystkim obecnym na eliminacyjnych koncertach oraz tym, którzy śledzili ich przebieg w internecie. Wielkie dzięki należy się również naszym sponsorom, partnerom, patronom medialnym oraz wolontariuszom Pokojowego Patrolu, którzy dbali o to, aby wszystko przebiegało, jak należy.

Przystanek Woodstock to jeden z największych na świecie festiwali rockowych, który już od kilku lat stwarza młodym zespołom szansę, aby powalczyć o występ na scenach, obok największych gwiazd każdej z edycji imprezy! Niepowtarzalny klimat przyjaźni i wolności oraz wielosettysięczna publiczność pod sceną to magnes nie tylko dla początkujących muzyków.

Eliminacje do Przystanku Woodstock, składają się z dwóch części. Pierwsza jest oparta na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywa się seria półfinałowych koncertów na żywo, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach Przystanku Woodstock. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim niezwykła atmosfera koncertów w najlepszych klubach w Polsce, magia wspólnego grania i radość rywalizacji, w której tak naprawdę nie ma przegranych.

Organizatorem Eliminacji jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
fot. Paweł Krupek
Ostatnio zmieniany piątek, 30 czerwiec 2017 16:03
Powrót na górę
 1. Więcej na GŁOS24
 2. EDUKACJA
 3. FINANSE I GOSPODARKA
 4. KULTURA
 5. MOTORYZACJA
 6. POLITYKA
 7. SPORT
 8. STYL ŻYCIA
 9. TURYSTYKA
 10. ZDROWIE I URODA