Woodstock rozkręca się po raz 23 Wyróżniony

Woodstock rozkręca się po raz 23

Choć oficjalne otwarcie Najpiękniejszego Festiwalu Świata tradycyjnie odbędzie się w czwartek, to już dziś w Kostrzynie nad Odrą dzieje się wiele. Kilka godzin temu wystartowały scena Viva Kultura i Miasteczko Leszka Chmielewskiego, a za dosłownie chwilę w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych rozpocznie się występ Kabaretu Młodych Panów. 23. edycja Przystanku Woodstock rozkręca się coraz bardziej.

Na kostrzyńskim polu jest już kilkadziesiąt tysięcy osób - przyjaciół Fundacji WOŚP i fanów dobrej muzyki, którzy po raz kolejny przybyli na Najpiękniejszy Festiwal Świata, będący podziękowaniem za udział w styczniowym Finale.

Choć oficjalne otwarcie wydarzenia, a co za tym idzie również większość atrakcji, dopiero przed nami, to na festiwalowym terenie już dzieje się bardzo dużo. Środa to otwarcie Sceny Viva Kultura, na której w tym roku zaprezentuje się 28 zespołów.

Swoje podwoje otwiera również Akademia Sztuk Przepięknych - miejsce niezwykłych warsztatów, koncertów i dyskusji. Pierwszy wieczór na ASP to choćby występ Kabaretu Młodych Panów i kwintetu Wojtka Mazolewskiego. W kolejnych dniach będzie tutaj można m.in. spotkać się z Robertem Biedroniem i Maciejem Orłosiem czy obejrzeć spektakl “Stopklatka” Teatru im. J. Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego.

Atrakcje dla woodstockowiczów przygotowali również partnerzy i sponsorzy festiwalu. Jednym z nich jest Lech, który dziś otworzył Miasteczko Leszka Chmielewskiego, składające się z miejsca prezentacji zespołów biorących udział w woodstockowych eliminacjach, Strefy Eko i wyjątkowej gry zręcznościowej, Kuźni Talentów z warsztatami artystycznymi, Strefy Sprawdź Promile i wielu innych.

Podczas gdy uczestnicy korzystają z atrakcji, organizatorzy nieustannie pracują nad zabezpieczeniem wydarzenia. Wczoraj w szpitalu polowym miała miejsce pozoracja medyczna, w ramach której medycy zapoznali się z topografią terenu, wyposażeniem szpitala i specyfiką pracy na Przystanku Woodstock. Z kolei dziś odbyły się ćwiczenia służb zabezpieczenia festiwalu - m.in. policji, straży pożarnej i wolontariuszy Pokojowego Patrolu. Obie symulacje wypadły pozytywnie, co potwierdza wysoki poziom zabezpieczenia imprezy i profesjonalizm pracujących przy niej służb.

Oficjalne otwarcie 23. Przystanku Woodstock odbędzie się 3 sierpnia o godz. 15:00 Wydarzenie transmitowane będzie na kanale KręciołaTV oraz w mediach społecznościowych Fundacji WOŚP.

Fot. Lucyna Lewandowska

Ostatnio zmieniany czwartek, 03 sierpień 2017 11:49
Powrót na górę
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA