Pierwszy dzień Przystanku Woodstock za nami Wyróżniony

Pierwszy dzień Przystanku Woodstock za nami

Woodstockowe pole, mimo kapryśnej pogody, tętni życiem w najlepsze. Na Dużej Scenie dobiegł właśnie końca koncert The Dead Daisies i Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej - jeden z najbardziej wyjątkowych projektów tegorocznej edycji Przystanku Woodstock. To jednak nie koniec muzycznych atrakcji na dziś, a kolejne dni przyniosą ich jeszcze więcej.

Za nami wspaniały dzień, pełen niezwykłych emocji i chwil radości. - To festiwal bardzo pokojowy i otwarty na ludzi - mówił w trakcie dzisiejszej konferencji Jurek Owsiak i ciężko się z nim nie zgodzić, biorąc pod uwagę, jak wiele osób z różnych środowisk spędza tutaj wspólnie czas. Różnorodność doskonale widoczna jest również w sferze muzycznej. Woodstock to ponad 80 koncertów zespołów reprezentujących rozmaite gatunki muzyczne - jest tu i metal, i jazz, i reggae. Jest miejsce na muzykę elektroniczną i filharmonię, na gwiazdy światowego formatu i zespoły mniej znane, które udział w festiwalu wywalczyły w czasie organizowanych przez Fundację WOŚP eliminacji.

Pierwszy dzień festiwalu na głównej scenie upłynął pod znakiem m.in. Wilków, którzy przybyli na Przystanek, by zaprezentować swą pierwszą legendarną płytę czy projektu Urbanator, tworzonego przez Michała Urbaniaka i muzyków nowojorskiej i londyńskiej sceny muzycznej. Wyjątkowy jest również projekt The Dead Daisies i Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej pod kierownictwem Moniki Wolińskiej, jednej z sześciu najlepszych dyrygentek świata. Koncert, w ramach którego zaprezentowane zostały rockowe standardy mówiące na temat wolności, przyciągnął pod scenę prawdziwe tłumy. Po raz kolejny widać, że Najpiękniejszy Festiwal Świata to nie tylko muzyka, to również kreowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Koncerty to nie jedyne atrakcje dla woodstockowiczów. Specjalne strefy z niezliczoną ilością aktywności przygotowali również sponsorzy i partnerzy festiwalu - PLAY, Lech, Allegro, Lidl, Ricoh, Mastercard i województwo lubuskie.

Piątek na Woodstocku rozpocznie spotkanie z Adamem Bodnarem i Jarosławem Gwizdakiem, nieco później na Akademii Sztuk Przepięknych z publicznością spotkają się Maciej Orłoś, Robert Biedroń i Tomek Michniewicz, który przez wszystkie dni festiwalu prowadzi swoje warsztaty. Tradycyjnie, bardzo wiele będzie się działo muzycznie. Na głównej scenie zobaczymy m.in. nagrodzony Złotym Bączkiem Hey, trip-hopowy Archive czy House of Pain, który specjalną trasą koncertową świętuje dwudziestą piątą rocznicę przeboju "Jump Around". Muzyczna mieszanka z najwyższej półki.

Fot. Lucyna Lewandowska

Ostatnio zmieniany piątek, 04 sierpień 2017 12:41
Powrót na górę
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA