piątek, 18 styczeń 2019 15:43

Rozpoczyna się żałoba narodowa. Zobacz zmiany w kalendarzu wydarzeń kulturalnych w Małopolsce

Napisała

W związku z żałobą narodową, związaną z pogrzebem tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, małopolskie instytucje kultury odwołują część przewidzianych na ten weekend wydarzeń kulturalnych. Niektóre z nich zostaną zaprezentowane widzom w innym terminie.

Opera Krakowska

Spektakl „Hrabina Marica” zaplanowany na piątek 18 stycznia na godz. 18.30 w Operze Krakowskiej zostaje odwołany. Natomiast ten zaplanowany na 19 stycznia rozpocznie się 30 minut później, tj. o godz. 19.00.

Teatr Witkacego w Zakopanem

Piątkowy spektakl "Operetka" (18.01), który miał się odbyć o godzinie 19.15 na Scenie Witkacego, a także sobotni spektakl "Demonizm zakopiański" (19.01), który miał się odbyć o godzinie 19.15 na Scenie A. Bazakbala – zostają odwołane.

Cricoteka

Spektakl Skrzaty, który został zaplanowany o godzinie 16.00 w sobotę, 19 stycznia w Cricotece, zostaje odwołany. Bilety na spektakl będą obowiązywały na niedzielnym spektaklu o godzinie 11:00. Ci, którzy nie będą mogli uczestniczyć w przedstawieniu w niedzielę oraz osoby, które zakupiły bilety na warsztaty, są proszeni o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Które wydarzenia się odbędą?

W Galerii BWA Jatki w Nowym Targu (oddział MCK SOKÓŁ), 18 stycznia, o godzinie 18.00 zapraszamy na wernisaż w skromniejszej, dostosowanej do powagi chwili oprawie.

W Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie w sobotę, 19 stycznia o godzinie 17.00 zaplanowano pokaz filmu „Skrzypek” i recital Julii Kopackiej. Przed projekcją zaplanowano stosowne wprowadzenie, związane z obchodzoną żałobą narodową. Całe wydarzenie jest dedykowane zmarłemu prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi.

Jak już wspominaliśmy wyżej w Operze Krakowska spektakl „Hrabina Marica” zaplanowany na sobotę, 19 stycznia rozpocznie się 30 minut później, tj. o godzinie 19.00.

W Filharmonii Krakowskiej 18 i 19 stycznia odbędzie się koncert muzyki gospel z udziałem Karen Edwards. Dyrekcja informuje, że oba występy będą dedykowane pamięci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza.

W Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie, 18 i 19 stycznia odbędą się zaplanowane spektakle Stary Testament: Reanimacja.

W przypadku odwołanego wydarzenia, kasy powyższych instytucji proszą o kontakt w sprawie zwrotu należności za bilety.

inf. UMWM

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.