35-lecie Lady Pank Wyróżniony

poniedziałek, 04 wrzesień 2017 15:24

Najbardziej legendarny polski zespół rockowy obchodzi w tym roku jubileusz 35-lecia! Z tej okazji będziemy spotkać i posłuchać ich 28 września w Krakowie w Klubie Kwadrat na ul. Skarżyńskiego 1.

Założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 35 lat króluje na polskiej scenie muzycznej.

Podczas 35-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy sprzedaży czyniąc Lady Pank najbardziej utytułowanym zespołem rockowym w Polsce. W kwietniu 2016 roku ukazał się premierowy album pt. "miłość i władza", który promuje singiel i teledysk "Miłość" z udziałem znanej aktorki Olgi Bołądź.

Ich przeboje zna każdy, a najbardziej znane to: "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona", "Tańcz głupia, tańcz", "Mała lady punk", "Zamki na piasku", "Zawsze tam, gdzie ty", "Sztuka latania", "Fabryka małp", "Wciąż bardziej obcy", "Vademecum skauta", "Zostawcie titanica", "Marchewkowe pole", "Tacy sami", "Na co komu dziś", "7-me niebo nienawiści", "Młode orły", "Strach się bać" czy "Stacja Warszawa" na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy".

Lady Pank jest pierwszym polskim zespołem, który posiada własne oficjalne internetowe radio "RMF Lady Pank" dostępne w serwisie internetowym rmfon.pl.

Z okazji 35-lecia odbywa się jubileuszowa trasa koncertowa, podczas której zespół odwiedzi w sumie blisko 100 miast. Koncerty Lady Pank to prawie dwugodzinna lawina przebojów, eksplozja energii, niepowtarzalne brzmienie gitary Jana Borysewicza i charyzmatyczny wokal Panasewicza.

Każdy koncert plenerowy uświetniają wizualizacje oraz historyczne filmy i teledyski zespołu wyświetlane na ekranie ledowym.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1750424755254189/

Link do biletów: http://www.ticketpro.pl/muzyka/rock-pop/890198-lady-pank.html

Kraków – 28.10.2017 – Klub Kwadrat ul. Skarżyńskiego 1
Otwarcie Bram 18:00 Start 19:00
Bilety przedsprzedaż 70zł w dniu koncertu 80zł

Bilety z systemu Ticketpro w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Kup bilet nie wychodząc z domu Ticketpro.

fot: A. Tyszko

(red)

(red)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA