piątek, 31 maj 2019 19:29

Pociągiem na Pol’and’Rock? Nie tym razem

Napisał
24 edycja festiwalu Pol’and’Rock 24 edycja festiwalu Pol’and’Rock

Po 24 latach współpracy Przewozów Regionalnych z fundacją WOŚP, po raz pierwszy nie zostaną uruchomione dodatkowe pociągi na największy w Polsce festiwal. Dlaczego?

Krajowy przewoźnik kolejowy od początku istnienia Przystanku Woodstock uruchamiał dodatkowe połączenia do Kostrzyna nad Odrą przed i po festiwalu. Pociągiem „Music Regio” można było dojechać z niemal każdego większego miasta w Polsce. Dzisiaj jednak prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakomunikował, że przy organizacji 25 edycji Przewozy Regionalne nie pomogą.

- Decyzja krajowego przewoźnika jest dla nas kompletnie niezrozumiała. Spółka odmówiła wykonania usługi, co w naszym przekonaniu jest rażącym złamaniem prawa młodych Polaków do bezpiecznego przyjazdu i wyjazdu pociągami na tak duże i ważne dla wielu z nich wydarzenie. To także jest jeden z kluczowych elementów budowania bezpieczeństwa Festiwalu. – napisał Jurek Owsiak na swoim Facebooku.  - Przez tyle lat nasza współpraca była doskonała i nagle w tym roku przychodzi zmiana decyzji. Tłumaczenie jest wg mnie nieakceptowalne i niezgodne z prawdą. – dodaje.

Prezes fundacji apeluje również, żeby pomagać sobie nawzajem w dojeździe do Kostrzyna. - Dowieźmy siebie wzajemnie na festiwal samochodami, autobusami, zorganizujmy się we wszelkie grupowe przyjazdy. Przed nami fantastyczny, jubileuszowy Pol'and'Rock Festival, który zaczyna się 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą!

Dziś, po ponad miesiącu oczekiwania, fundacja otrzymała odpowiedź od przewoźnika:

„Spółka Przewozy Regionalne w ostatnich latach, ograniczając koszty, dostosowała ilostan eksploatowanego taboru do liczby niezbędnej do obsługi oferty zamawianej przez Marszałków Województw. Niemniej jednak ze swojej strony deklarujemy wzmocnienie naszej oferty przewozowej w relacjach Kostrzyn – Szczecin, Wrocław, Poznań, Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski.”

  

Kto zagra na 25 Pol’and’Rock?

Do tej pory organizator ogłosił takie gwiazdy jak: Prophets of Rage, Black Stone Cherry, The Casualties, Krzysztof Zalewski, Kult, Cyrk Derglasoff, czy Agnieszka Chylińska. Jednak lista ciągle nie jest zamknięta. Festiwal odbędzie się 1, 2 i 3 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najnowsze wiadomości z małopolski