wtorek, 18 czerwiec 2019 22:34

Jak dojechać na Pol’And’Rock? Premier zaskoczył wszystkich

Napisał
Premier Mateusz Morawiecki Premier Mateusz Morawiecki Fot. Filip Błażejowski / KPRM

Pod koniec maja pisaliśmy, że po 24 latach współpracy, Przewozy Regionalne (PolRegio) odmówiły uruchomienia dodatkowych pociągów na jeden z największych festiwali w Europie. Teraz rękę do uczestników imprezy w Kostrzynie nad Odrą wyciągnął… Premier Mateusz Morawiecki.

Niedługo po ogłoszonej decyzji PolRegio, również PKP Intercity zastanawiało się, czy ich pociągi w trakcie festiwalu nie będą okrążać Kostrzyna szerokim łukiem, pozbawiając również mieszkańców miasta dojazdu chociażby do pracy.

Marszałkowie województw m.in. Pomorskiego, Zachodniopomorskiego i Dolnośląskiego zadeklarowali, że postarają się pomóc w transporcie na Pol’and’Rock uruchamiając dodatkowe połączenia kolejowe, województwo Mazowieckie i Łódzkie się nad tym zastanawiało. W Małopolsce nikt o tym nie wspominał.

Teraz być może dojedziemy specjalnymi pociągami na dawny Przystanek Woodstock z całej Polski. Jak napisał na Twitterze Premier Mateusz Morawiecki „Po rozmowie z Joachimem Brudzińskim i min. Elżbietą Witek, w trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, poleciłem min. Andrzejowi Adamczykowi przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników na miejsce. Będzie on także zabezpieczony przez służby podległe MSWiA."

 

Jak będzie wyglądał rozkład jazdy i skąd będą jechały składy? Tego jeszcze nie wiadomo.

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.