wtorek, 13 luty 2018 16:42

Ostróda Reggae Festival 2018 – znamy pierwsze gwiazdy

Napisał

Ostróda Reggae Festival pozostaje w swojej dotychczasowej lokalizacji, czyli na terenie Czerwonych Koszar. Organizatorzy ogłaszają trzy pierwsze międzynarodowe gwiazdy, które wystąpią na imprezie, która po raz pierwszy w tym roku odbywa się w terminie 5-8 lipca. W środę 14.02 specjalną promocją walentynkową rusza sprzedaż karnetów na festiwal. Szczegóły tegorocznych cen znaleźć można na www.ostrodareggae.com

GENTLEMAN (Niemcy)

Urodził się w Osnabrück, ale swoje pierwsze kroki sceniczne stawiał na Jamajce, gdzie wyjechał jako siedemnastolatek. Dziś jest bez wątpienia jednym z najważniejszych artystów reggae. Po trzech latach powraca do Ostródy.

Zafascynowany muzyką Boba Marley’a oraz kulturą karaibską, po powrocie do Niemiec nawiązał współpracę z zespołem Freundeskreis, a następnie hip-hopowo-reggae’owym kolektywem Silly Walks Movement. Jego kariera nabrała tempa po wydaniu debiutanckiej płyty „Trodin on”, która zwróciła uwagę krytyki i zwiększyła zainteresowanie artystą w całej Europie. Kolejny album ,,Journey to Jah” jedynie ugruntował coraz silniejszą pozycję Gentlemana, którego utwory „Dem Gone” czy „Leave us Alone” weszły do kanonu muzyki popularnej.

Gentleman wykonuje swoje piosenki w języku angielsku lub w patois - kreolskim dialekcie używanym na Jamajce. Śpiewa o pokoju, miłości, nadziei oraz rzeczywistości, która go otacza. Jego uniwersalny przekaz trafia do fanów na całym świecie.

W 2014 roku ukazała się jego dziesiąta płyta, „MTV Unplugged”, pierwszy w historii cyklu MTV album reggae. Otworzyła nowy rozdział w jego karierze. Kolejne projekty jak „Symphonical” z polską orkiestrą sprowokowały artystę do poszukiwań brzmień na pograniczu reggae i muzyki klasycznej.

Gentleman wystąpił w filmie dokumentalnym “Journey to Jah”, w którym z Włochem Alborosie opowiadają o swojej twórczości i życiu na Jamajce.

2016 to czas płyty „Conversations”, stworzonej w duecie z Ky-Mani Marley’em. W ub. roku ukazał się ostatni album „The Selection”, zawierający największe przeboje artysty z minionych 20 lat kariery. Ostatni jego koncert w Polsce, grudniowa wizyta w Warszawie w ramach trasy „MTV Unplugged”, wyprzedał się na kilka miesięcy przed wydarzeniem.

Red Stage, 8.07.2018

Gentleman - Dem Gone

 

DUB INC. (Francja)

Są symbolem sukcesu idei „zrób to sam” w reggae oraz globalnym fenomenem muzyki korzeni z Francji. Można być pewnym, że znów w Ostródzie rozgrzeją scenę do czerwoności.

Dub Inc. (wcześniej jako Dub Incorporation) powstali we francuskim Saint-Etienne w 1997 roku na bazie historii wspólnej dla wielu innych grup. Ekipa przyjaciół zgromadziła się wokół wspólnej pasji – muzyki. Od wielu lat koncertują na całym świecie, regularnie grając przed dziesiątkami tysięcy widzów, rozpalając scenę na największych europejskich i francuskich festiwalach, porywając publiczność z Ameryki Południowej, Afryki i Indii. Pomimo nieobecności w głównych mediach, ich teledyski w ciągu kilku dni zyskują setki tysięcy wyświetleń, a na portalach społecznościowych śledzi ich prawie pięćset tysięcy fanów. Zawsze podążali własną drogą, budując swoją dyskografię z pasją, talentem i skupieniem. Być może dlatego od lat są najlepszymi ambasadorami francuskiego reggae na świecie.

Ich charakterystycznym znakiem są wspaniale zharmonizowane głosy dwójki wokalistów - Bouchkoura, którego styl to mieszanka reggae i orientalnych zaśpiewów oraz Komlana, który emituje energię i siłę ragga dancehall.

Grupa trzykrotnie zdobyła francuską nagrodę muzyczną Victoires du Reggae. W 2016 roku powrócili z szóstym albumem "So What". Utwory inspirowane są mrocznymi wydarzeniami, które miały miejsce we Francji w czasie jego powstawania. Zawiera też dużą dawkę optymizmu i apeluje o miłość i szacunek dla sąsiadów, kimkolwiek są. Jako synowie imigrantów, którzy budowali swoje życie we Francji i którym rodzice przekazali znaczenie wspólnoty, szacunku i solidarności, członkowie Dub Inc są dowodem na to, że możemy osiągnąć piękne rzeczy tylko razem, zjednoczeni duchem. "So What", z mieszanką wpływów dancehall, hip-hopu i elektroniki, jest czystym albumem reggae, zachowującym wartości tego zbuntowanego, duchowego i uniwersalnego gatunku muzycznego. W charakterze gości usłyszysz na płycie włoskich bliźniaków z Mellow Mood i francuskiego wokalistę Naâmana.

Red Stage, 6.07.2018

Dub Inc - Don't be a Victim feat. Naâman

 

JESSE ROYAL (Jamajka)

Jeden z odnoszących największe sukcesy jamajskich artystów nowego pokolenia zaprezentuje w Ostródzie swój długo oczekiwany debiutancki album "Lily of Da Valley".

Jesse urodził się w 1989 roku i zanim przeniósł się do Kingston pod koniec lat 90-tych, dorastał na wzgórzach Maroon Town i District of Orange. W szkole bardzo zaprzyjaźnił się z Danielem "Bambaatą" Marley’em (synem Ziggy Marley’a), który okazał się paliwem dla jego muzycznego ognia. Jesse wyjechał zagranicę, aby dalej się kształcić i po powrocie do domu nawiązał kontakt z innym kolegą z liceum, synem światowej sławy producenta Philipa "Fattisa" Burrella, Kareemem "Remusem" Burrellem. Wraz z innymi stworzyli nowy muzyczny ruch, który łączył podobne poglądy na temat kondycji społecznej Jamajki. Jesse szybko przykuł uwagę ojca Kareema. Fattis okazał się być nieocenioną inspiracją w studiu i poza nim, "jedną z najbardziej wpływowych osób, jakie kiedykolwiek spotkał".

Zgodnie z tradycją wojowników reggae, którzy byli przed nim, Jesse Royal został obdarzony głosem, który odzwierciedla ból i strach uciskanych i pragnących uwolnić się od systemu. Jego kreatywne, prowokujące do myślenia teksty były porównane do rewolucyjnej liryki Petera Tosha. W 2014 roku Razem z Washy Fire z Major Lazer wypuścił niezwykle popularny mixtape "Royally Speaking".

Po serii udanych singli, jak "Finally" czy "Cool & Deadly" (produkcja Damian Marley), w 2017 roku Jesse Royal nagrał swój debiutancki album "Lily of da Valley", wydany przez Easy Star Records. Płyta znalazła się na szczycie listy Billboard Reggae Albums.

Album ukazuje miejsce, w jakim obecnie jest muzyka jamajska, płynne połączenie klasycznych korzeni ze współczesną produkcją i znakomitą muzykalnością. Muzyka Jesse rozwija się niekonwencjonalnie, jednocześnie utrzymując związek z bogatą historią reggae. Dlatego często denerwuje się, gdy umieszcza się go w ramach ruchu nazwanego "Reggae Revival". On nie ożywia przeszłości - jest mocno zakorzeniony w tym, co tu i teraz, myśląc o przyszłości. Wielokrotnie koncertował w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Europie, grając na największych festiwalach reggae. Po raz pierwszy wystąpi podczas Ostróda Reggae Festival.

Red Stage, 6.07.2018

Jesse Royal - Modern Day Judas

 

***

Ceny Karnetów na ORF 2018

Przedsprzedaż rozpoczynamy dnia 14 lutego 2018 roku. Wyłącznym partnerem dystrybucji karnetów jest firma eBilet. Zakupu można dokonać na stronie internetowej www.ostrodareggae.com/bilety oraz we wszystkich stacjonarnych punktach sieci eBilet w Polsce. Adresy dostępne pod linkiem: https://www.ebilet.pl/punkty-sprzedazy/.

Karnet czterodniowy

Dnia 14.02.2018150 PLN Promocja walentynkowa.

Promocja przeznaczona jest dla najwierniejszych fanów festiwalu. W tym dniu od godziny 00:00 do godziny 23:59, kupisz jednoosobowy karnet w promocyjnej cenie. Tożsamość osoby widniejącej na karnecie nie podlega późniejszej zmianie na inną i będzie weryfikowana podczas wymiany Karnetów na opaski identyfikacyjne.

Do 28.02.2018180 PLN

Do 31.03.2018 190 PLN

Do 30.04.2018 200 PLN

Do 31.05.2018 210 PLN

Do 30.06.2018 220 PLN

Do 04.07.2018250 PLN

Od 05.07.2018 w kasach festiwalowych – 250 PLN

Cena 4 dniowych Karnetów obejmuje:

- Bilet wstępu na koncerty (imprezę masową);

- Bilet wstępu do innych stref (strefa gastronomiczna, bazar, strefa dziecięca, Akademia Reggae, warsztaty);

Karnet jednodniowy

60 PLN – na koncert 5.07.2018 w Amfiteatrze

120 PLN na każdy następny dzień festiwalu

Do nabycia w kasie festiwalowej w dniu koncertów

Cena 1 dniowych Karnetów obejmuje:

- Bilet wstępu na koncerty zespołów muzycznych (imprezę masową);

- Bilet wstępu do innych stref (strefa gastronomiczna, bazar, strefa dziecięca, Akademia Reggae, warsztaty);

Dzieci do lat 12 wchodzą za darmo pod opieką osoby dorosłej.

Karnet Rodzinny 4 dniowy

Do 31 marca

1+1 – 285 PLN

1+2 – 380 PLN

1+3 – 475 PLN

Do 30 kwietnia

1+1 – 300 PLN

1+2 – 400 PLN

1+3 – 500 PLN

Do 31 maja

1+1 – 315 PLN

1+2 – 420 PLN

1+3 – 525 PLN

Do 30 czerwca

1+1 – 330 PLN

1+2 – 440 PLN

1+3 – 550 PLN

Do 5 lipca

1+1 – 345 PLN

1+2 – 460 PLN

1+3 – 575 PLN

Dostępny wyłącznie w przedsprzedaży - dotyczy modelu rodzic plus 1,2 lub 3 dzieci w wieku 12-17 lat

UWAGA!!!

Bardzo prosimy o zabranie ze sobą dokumentów poświadczających tożsamość (dowód osobisty, paszport – rodzice, legitymacja szkolna, paszport – dzieci). Bez w/w dokumentów Karnet Rodzinny nie będzie wymieniony na opaskę identyfikacyjną.

Cena 4 dniowych Karnetów Rodzinnych obejmuje:

- Bilet wstępu na koncerty zespołów muzycznych (imprezę masową);

- Bilet wstępu do innych stref (strefa gastronomiczna, bazar, strefa dziecięca, Akademia Reggae, warsztaty);

Karnet Golden VIP czterodniowy

Kupujący w ramach zakupu Karnetu Golden VIP ma możliwość wstępu do specjalnej strefy przed sceną, co pozwoli na bezpośredni kontakt z artystami, oraz otrzyma koszulkę festiwalową, identyfikator VIP ze smyczą oraz gadżety - do odbioru w trakcie ORF 2018 na oficjalnym stoisku festiwalowym www.ostrodareggaeshop.com.

Dnia 14.02.2018400 PLN Promocja walentynkowa.

W tym dniu od godziny 00:00 do godziny 23:59, kupisz Karnet Golden Vip w promocyjnej cenie. Wymogiem poprawnego zakupu karnetu, jest wpisanie imienia i nazwiska podczas jego rejestracji na stronie eBilet.pl. Tożsamość osoby widniejącej na karnecie nie podlega późniejszej zmianie na inną i będzie weryfikowana podczas wymiany karnetu na opaskę identyfikacyjną.

Do 30 kwietnia – 420 PLN

Do 31 maja – 430 PLN

Do 30 czerwca – 440 PLN

Do 4 lipca – 450 PLN

Dostępny wyłącznie w przedsprzedaży

Ilość karnetów limitowana - 100 sztuk.

Cena 4 dniowych Karnetów Golden VIP obejmuje:

- Bilet wstępu na koncerty zespołów muzycznych (imprezę masową);

- Bilet wstępu do innych stref (strefa gastronomiczna, bazar, strefa dziecięca, Akademia Reggae, warsztaty);

Ostatnio zmieniany środa, 14 luty 2018 15:57
(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.