wtorek, 27 luty 2018 14:58

Teatr dla każdego

Napisała

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ogłasza nabór do 10. edycji programu TEATR POLSKA. Zgłoszenia spektakli przyjmowane będą do 26 marca br. Program TEATR POLSKA organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Regulamin programu dostępny jest na www.teatrpolska.pl i www.instytut-teatralny.pl

Program TEATR POLSKA ułatwia dostęp do oferty teatralnej mieszkańcom miejscowości oddalonych od teatru instytucjonalnego. Wspiera także teatry, które mają możliwość pokazać swoje spektakle i działania edukacyjne przed nową publicznością. Do programu mogą zgłaszać się teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe, które chciałaby ruszyć jesienią w trasę po kraju. W tym roku każde przedstawienie będzie mogło być pokazane w minimum 5, a maximum 10. miejscowościach.

Aby zgłosić spektakl do tegorocznej edycji programu należy przesłać niezbędne dokumenty i nagrania drogą pocztową (wykaz dokumentów w Regulaminie dostępnym na www.teatrpolska.pl) oraz zalogować się na stronie internetowej programu w celu utworzenia karty spektaklu. Jeden teatr może zgłosić wyłącznie jedno przedstawienie.

Kwalifikacja spektakli zgłoszonych do programu przeprowadzana jest w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na uzyskaniu rekomendacji od Komisji Artystycznej. Werdykt zostanie ogłoszony do 9 maja 2018. Drugi etap to ocena wiarygodności finansowej projektów objazdów zakwalifikowanych spektakli przez Komitet Organizacyjny. Wyniki drugiego etapu poznamy do 22 czerwca 2018. Pokazy spektakli wybranych do TEATR POLSKA 2018 będą odbywać się między 1 września a 30 listopada 2018 roku.

Program TEATR POLSKA funkcjonuje od 2009 roku, a inspiracją do jego powstania były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez "Redutę" Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miejscowości najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu. W programie TEATR POLSKA 2017 spektakle z 17 teatrów odwiedziły 62 miejscowości. Zorganizowano w sumie 127 prezentacji przedstawień, którym towarzyszyły warsztaty teatralne, spotkania z widzami i działania edukacyjne.


Informacji udziela:
 Maja Raczyńska-Kaczmarek, koordynatorka programu,
tel.: 730 121 413, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Agnieszka Gławińska, asystentka programu
tel.: 22/ 501 70 02, e-mail: aglawinska@instytut-teatralny

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnio na głos24