Panorama kina niezależnego Wyróżniony

piątek, 09 marzec 2018 14:45

Sposób na udaną majówkę? Magia Krakowa i wybór najciekawszych filmów ze światowych festiwali, czyli 11.Off Camera. Na dużym ekranie w ramach sekcji PANORAMA m.in. Ellen Page i Kate Mara. Co jeszcze?

”My Days of Mercy” to love story idealne dla naszych czasów. Czy miłosierdzie jest po to, żeby celebrować sprawiedliwość? To trudne pytanie stawia Tali Shalom Ezer w swoim filmie. Lucy i Mercy mogą być zaciekłymi wrogami, ale łączy je coś, co trudno zdefiniować o wyjaśnić racjonalnie. Reżyserka pokazuje wachlarze emocji od wrogości przez ciekawość, aż do intensywnej, fizycznej pasji. Czy w relacji bohaterek znajdzie się miejsce na szczerość? W rolach głównych Ellen Page („Juno”, „Incepcja”) i Kate Mara („House of Cards”, „Marsjanin”, „Transcendencja”). Autorem zdjęć jest Radosław Ładczuk („Sala samobójców”, „Jesteś bogiem”, ”Babadook”).

Podczas 11.Off Camera zobaczycie również „Spotkanie na szczycie”, nowy film Santiago Mitre. W rolach głównych: Ricardo Darín ("Dzikie historie"), Dolores Fonzi ("Paulina") oraz Paulina García ("Mali mężczyźni"). Oficjalnym tematem jest nowy, gospodarczy pakt dotyczący całego regionu Ameryki Łacińskiej. Reżyser pozwala nam jednak spojrzeć, co dzieje się za kulisami, w kuluarach. Przyglądamy się dylematom prezydenta Argentyny. Wyzwania, jakie spotyka na swej drodze, mogą na zawsze zmienić jego polityczną przyszłość. Jaką opcję wybierze? Czy będzie w stanie zmierzyć się z demonami przeszłości?

Dramat „Outside In” opowiada o mężczyźnie, który po wielu latach wychodzi z więzienia. Próbując dostosować się do małomiasteczkowej rzeczywistości, nawiązuje relację ze swoją byłą nauczycielką ze szkoły średniej. Film został po raz pierwszy pokazany na Festiwalu Filmowym w Toronto. W rolach głównych Jay Duplass, Edie Falco, Ben Schwartz, Kaitlyn Dever. Reżyseruje Lynn Shelton, która napisała scenariusz wraz z Duplassem.

Więcej informacji o 11.Off Camera znajdziecie na www.offcamera.pl.

(red)

(red)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Ostatnio na głos24

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA