Małopolska: Weekend dla rodziny Wyróżniony

Darmowe przejazdy Kolejami Małopolskimi z Krakowa do Wieliczki i z powrotem połączone z możliwością darmowego wejścia do Tężni Solankowej w Wieliczce,  darmowe (lub za symboliczną złotówkę) wejścia dla rodzin do muzeów, atrakcje dla dzieci w krakowskim Kinie Kijów, pokazy masażu w Nowym Sączu, Piknik Rodzinny w Myślenicach - w całym województwie od 18 do 20 maja nie zabraknie koncertów dla dzieci, konkursów, pokazów, gier terenowych, warsztatów artystycznych, i wielu innych atrakcji dla małych i dużych w ramach „Małopolskich Dni Rodziny”.

Zorganizowane już po raz drugi „Małopolskie Dni Rodziny” – inicjatywa Samorządu Województwa Małopolskiego – to możliwość spędzenia wspólnie czasu podczas imprez i wydarzeń zorganizowanych przez województwo i podległe mu instytucje. W tych dniach, w różnych miejscach Małopolski, będzie można wspólnie bawić się na piknikach, koncertach, brać udział w grach terenowych, wycieczkach i warsztatach.

Wśród propozycji przygotowanych z okazji Małopolskich Dni Rodziny znajdują się m.in.:

Darmowe przejazdy Kolejami Małopolskimi z Krakowa do Wieliczki i z powrotem połączone z możliwością darmowego wejścia do Tężni Solankowej w Wieliczce (w sobotę 19.05) ilość miejsc ograniczona.

Darmowe (lub za symboliczną złotówkę) wejście dla rodzin do muzeów – instytucji Województwa Małopolskiego: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Atrakcje dla dzieci w Kinie Kijów (czytanie na ekranie, pokaz bajek, niedziela 13.05. i niedziela 20.05.).

Wśród propozycji dla nieco starszych: Weekend z Funduszami - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (sobota 12.05. Rynek Tarnów i sobota 19.05. Rynek Nowy Sącz).

Odbędą się też pokazy masażu (w Szkole Policealnej Masażu Leczniczego w Krakowie), dni zdrowia i urody (w Szkole Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych w Nowym Sączu oraz Zespole Jednostek Edukacyjnych WM w Gorlicach), rodzinne gotowanie (w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach), dzień profilaktyki jamy ustnej (w Krakowskiej Medycznej Szkole Policealnej), a w małopolskich szpitalach – spotkania, wykłady i porady w ramach akcji „Zdrowa rodzina”.

Najmłodszych powinien zainteresować Piknik Rodzinny w Myślenicach Zarabiu - sobota 19.05.

Podsumowaniem regionalnego świętowania będzie ekologiczny piknik rodzinny organizowany 20 maja w Parku Jordana w Krakowie, na którym wśród atrakcji są: koncerty dla dzieci, konkursy, pokazy, gry terenowe, warsztaty przyrodnicze, darmowe sadzonki drzew i wiele innych atrakcji dla małych i dużych.

Szczegółowy program  „Małopolskie Dni Rodziny” znajdziesz tu. Zobacz, co wydarzy się w Twoim mieście lub najbliższej okolicy. 

inf. UMWM

 

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Ostatnio na glos24

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA