piątek, 11 maj 2018 11:15

Małopolska: Weekend dla rodziny

Napisała

Darmowe przejazdy Kolejami Małopolskimi z Krakowa do Wieliczki i z powrotem połączone z możliwością darmowego wejścia do Tężni Solankowej w Wieliczce,  darmowe (lub za symboliczną złotówkę) wejścia dla rodzin do muzeów, atrakcje dla dzieci w krakowskim Kinie Kijów, pokazy masażu w Nowym Sączu, Piknik Rodzinny w Myślenicach - w całym województwie od 18 do 20 maja nie zabraknie koncertów dla dzieci, konkursów, pokazów, gier terenowych, warsztatów artystycznych, i wielu innych atrakcji dla małych i dużych w ramach „Małopolskich Dni Rodziny”.

Zorganizowane już po raz drugi „Małopolskie Dni Rodziny” – inicjatywa Samorządu Województwa Małopolskiego – to możliwość spędzenia wspólnie czasu podczas imprez i wydarzeń zorganizowanych przez województwo i podległe mu instytucje. W tych dniach, w różnych miejscach Małopolski, będzie można wspólnie bawić się na piknikach, koncertach, brać udział w grach terenowych, wycieczkach i warsztatach.

Wśród propozycji przygotowanych z okazji Małopolskich Dni Rodziny znajdują się m.in.:

Darmowe przejazdy Kolejami Małopolskimi z Krakowa do Wieliczki i z powrotem połączone z możliwością darmowego wejścia do Tężni Solankowej w Wieliczce (w sobotę 19.05) ilość miejsc ograniczona.

Darmowe (lub za symboliczną złotówkę) wejście dla rodzin do muzeów – instytucji Województwa Małopolskiego: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Atrakcje dla dzieci w Kinie Kijów (czytanie na ekranie, pokaz bajek, niedziela 13.05. i niedziela 20.05.).

Wśród propozycji dla nieco starszych: Weekend z Funduszami - Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (sobota 12.05. Rynek Tarnów i sobota 19.05. Rynek Nowy Sącz).

Odbędą się też pokazy masażu (w Szkole Policealnej Masażu Leczniczego w Krakowie), dni zdrowia i urody (w Szkole Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych w Nowym Sączu oraz Zespole Jednostek Edukacyjnych WM w Gorlicach), rodzinne gotowanie (w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach), dzień profilaktyki jamy ustnej (w Krakowskiej Medycznej Szkole Policealnej), a w małopolskich szpitalach – spotkania, wykłady i porady w ramach akcji „Zdrowa rodzina”.

Najmłodszych powinien zainteresować Piknik Rodzinny w Myślenicach Zarabiu - sobota 19.05.

Podsumowaniem regionalnego świętowania będzie ekologiczny piknik rodzinny organizowany 20 maja w Parku Jordana w Krakowie, na którym wśród atrakcji są: koncerty dla dzieci, konkursy, pokazy, gry terenowe, warsztaty przyrodnicze, darmowe sadzonki drzew i wiele innych atrakcji dla małych i dużych.

Szczegółowy program  „Małopolskie Dni Rodziny” znajdziesz tu. Zobacz, co wydarzy się w Twoim mieście lub najbliższej okolicy. 

inf. UMWM

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnio na głos24