Małopolska dla maturzystów – koncert dla młodych Wyróżniony

piątek, 08 czerwiec 2018 10:55

To będzie wyjątkowe wydarzenie. Pierwsze takie w historii, a do tego zupełnie bezpłatne. W jednym miejscu spotkają się wszyscy tegoroczni małopolscy maturzyści. Po miesiącach ciężkiej nauki, nieprzespanych nocach, a w końcu wielkim teście wiedzy – egzaminie dojrzałości – czas na odpoczynek i dobrą zabawę. Już 23 czerwca w TAURON Arenie Kraków specjalnie dla nich zagrają topowe, polskie gwiazdy: Margaret, Kamil Bednarek i Afromental. Małopolska już dziś zaprasza maturzystów na ten niepowtarzalny koncert.

Matura – to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu młodego człowieka, przepustka do świata dorosłych, most do wymarzonego uniwersytetu i ścieżka do realizacji zawodowych planów. Po wielomiesięcznych przygotowaniach do tego wielkiego sprawdzianu i emocjach z nim związanych, przed młodymi ludźmi kolejna, niesamowita przygoda – studenckie życie. Zanim to jednak nastąpi, czas na chwilę oddechu.

- W tym roku ponad 20 tysięcy młodych Małopolan przystąpiło do egzaminu dojrzałości. Wcześniej przez wiele miesięcy skrupulatnie się do niego przygotowywali. Po tym ogromnym wysiłku, który – głęboko w to wierzę – zaowocuje miejscem na wybranej uczelni, chciałbym by uroczyście i wspólnie zamknęli ten jakże ważny etap edukacji. Dla rozproszonych po całym regionie maturzystów zaplanowaliśmy zatem wyjątkowe wydarzenie. 23 czerwca spotkamy się wszyscy w jednym miejscu i w atmosferze radości, a przede wszystkim dobrej muzyki będziemy wspólnie się bawić i świętować zakończone właśnie egzaminy. Liczę, że pierwsza tego typu inicjatywa na skalę nie tylko województwa, ale i kraju będzie początkiem nowej, małopolskiej tradycji – mówi Grzegorz Lipiec z zarządu województwa, odpowiedzialny m.in. za obszar edukacji.

Nadchodzący koncert dedykowany jest przede wszystkim tegorocznym małopolskim maturzystom. To właśnie dla nich po raz pierwszy w historii zaplanowano wielki muzyczny event będący zwieńczeniem zakończonych właśnie egzaminów maturalnych.

A jak zdobyć bezpłatną wejściówkę?
To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę www.malopolska.pl/dlamaturzystow i kliknąć na baner koncertu „Małopolska dla maturzystów”, skąd nastąpi przekierowanie na właściwy adres. Można także pobrać ją bezpośrednio ze strony www.ebilet.pl
Wygenerowany, bezpłatny, imienny bilet będzie stanowił wejściówkę na koncert. By było jeszcze przyjemniej, każdy zainteresowany będzie mógł pobrać też wejściówkę dla bliskiej osoby i spędzić ten wieczór w ulubionym towarzystwie. Ważne, by w dniu koncertu obydwoje mieli przy sobie dokumenty tożsamości. Warto się pospieszyć, gdyż ilość miejsc jest ograniczona.

Najlepsze gwiazdy zagrają dla maturzystów
Muzyczne show rozpocznie się punktualnie o 16.30. Wcześniej, ok. godz. 15.00, zostaną otwarte bramki. Już na początku, by rozgrzać publiczność grupa Andrzeja Starowicza wykona specjalne taneczne przedstawienie. A potem już tylko odliczanie do występu największych gwiazd polskiej estrady. Tego wieczoru uczestnicy usłyszą największe hity Margaret, Kamila Bednarka, a także grupy Afromental. W przerwie pomiędzy koncertami zaplanowano także pochód poloneza oraz quiz z nagrodami.
Warto zaznaczyć, że wydarzenie uroczyście otworzy marszałek Małopolski Jacek Krupa, a poprowadzą je znani i lubiani Irek Jakubek i Maciek Rock.

Świetna muzyka, wiele pozytywnych wrażeń oraz 100% emocji gwarantowane!

Info: Urząd Marszałkowski w Krakowie

Foto: Daniel Kruczynski

Mądry Natalia

Mądry Natalia

Aktualizacja: piątek, 08 czerwiec 2018 11:02
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA