Sukces podkarpackiego fotografa w Paryżu Wyróżniony

Sukces podkarpackiego fotografa w Paryżu

W międzynarodowym konkursie PX3 Prix de la Photographie odbywającym się w Paryżu, jedną z nagród zdobył Przemysław Niepokój-Hepnar, krośnianin i student grafiki komputerowej w mediach WSIiZ w Rzeszowie. Jest to kolejne prestiżowe wyróżnienie dla tego utalentowanego fotografa, który kilka dni temu otrzymał nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Konkurs PX3 Prix de la Photographie odbywa się w stolicy Francji i jest jednym z najważniejszych w Europie. Nagrody przyznawane są w kilkunastu kategoriach wśród najlepszych prac nadesłanych przez fotografów z całego świata. W tegorocznej edycji jedną z nagród otrzymał Przemysław Niepokój-Hepnar, za zdjęcie np. "Mauritius girl".

- Ostatnie kilkanaście miesięcy to dla mnie wyjątkowy czas pod względem sukcesów, jednakże z dystansem podchodzę do konkursów, traktuję je bardziej jako narzędzie ułatwiające pracę nad nowym materiałem. Teraz właśnie taki materiał tworzę i zdradzę tylko, że jest to projekt realizowany we współpracy z artystami z Polski oraz świata. Dodam tylko, że wielkim motywatorem do dalszego działania dla mnie osobiście jest wyjątkowe wyróżnienie, które przyznał mi Zarząd Województwa Podkarpackiego za moją artystyczną działalność. – dodaje Przemysław Niepokój-Hepnar, laureat wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych .

Zdjęcie nagrodzone w Paryżu

Przemysław Niepokój-Hepnar tylko w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy otrzymał wiele nagród i wyróżnień. W tym roku m.in. w konkursie Monochrome Photography Awards odbywającym się w Londynie pod patronatem wiodących magazynów i portali fotograficznych, który należy do jednych z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie.

W minionym 2016 roku Przemysław Hepnar-Niepokój zdobył kilka bardzo znaczących nagród m.in. w listopadzie honorowe wyróżnienie w kategorii „profesjonalnej” w ramach międzynarodowego konkursu Neutral Density Photography Awards.  Ponadto w konkursie International Photography Awards, odbywającym się w październiku 2016 roku, zdobył aż 10 Honorowych wyróżnień. Na uwagę zasługuje fakt, iż wszystkie zdjęcia nadesłane przez fotografa otrzymały nagrodę, a sam konkurs w środowisku branżowym jest określany mianem „Oskarów”.

- Przemysław Niepokój-Hepnar to uzdolniony student fotografii naszej uczelni, który do tej pory zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Ukoronowaniem tych artystycznych osiągnięć jest wręczenie kilka dni temu nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. – dodaje Dominik Łazarz z Biura Prasowego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Ostatnio zmieniany wtorek, 11 lipiec 2017 15:53
Powrót na górę
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA