(red)

(red)

Memoriał Janusza Kusocińskiego odbędzie się na Stadionie Śląskim. List intencyjny w sprawie organizacji imprezy podpisali przedstawiciele władz Województwa Śląskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Wybór hali magazynowej do prowadzenia działalności gospodarczej jest bardzo istotny, a wręcz konieczny, dla każdego przedsiębiorcy. Obecnie na rynku jest bardzo dużo ofert w tym zakresie. Wybierając jednak halę magazynową dla firmy, warto rozważyć potrzeby swojego biznesu i przyjrzeć się dokładniej propozycjom.

Tak wynika z najnowszego badania IBRIS, przeprowadzonego dla Radia ZET.

Dębicka fara jest najstarszą zabytkową budowlą w Dębicy. Jej początki sięgają XIII wieku, kiedy na miejscu obecnej budowli stał drewniany kościółek pod wezwaniem św. Małgorzaty. Spłonął on w 1554 roku. Właściciele miasta i jego mieszkańcy byli jednak zdeterminowani, by odbudować nowy, ale już w formie murowanej.

Tadeusz Hankus, porucznik Marynarki Wojennej, więzień polityczny w latach 1952-1955, żołnierz wyklęty, prezes Związku Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego w Krakowie.

Zdzisław Kuliś napisał cykl Wspomnień z lat 1961 do 2012 pt. Historia pewnego zegara. W tych latach był pracownikiem gminy. Jest to historia życia gminnego, które toczy się wokół zegara w tej chwili już zabytkowego, pochodzącego z roku 1956. Historia toczy się na terenie, najpierw Gromadzkiej Rady Narodowej w Donosach, a później po zlikwidowaniu na terenie Gminy Kazimierza Wielka, która istnieje do dziś. Oprócz pełnego powagi życia gminnego znajdują się tam różne, pełne humoru historyjki i opisy. Czytelnik czytając te wspomnienia z ciekawością  zapoznaje się z pozaurzędowym życiem gminnym w tych latach.

Strona 1 z 177