Piotr Sosin

Piotr Sosin

W pierwszej części  Czytelnicy dowiedzieli się, że 15.05.1905r. Francuzi nie mając żadnych nowoczesnych urządzeń w prymitywny sposób przystąpili do głębienia szybu nr.  1.

To od dobrej współpracy samorządowców i przedsiębiorców zależeć będzie upowszechnienie w Polsce nie tylko elektrycznych autobusów, ale również samochodów dostawczych i osobowych – powiedział PAP wiceminister środowiska Michał Kurtyka, komentując ubiegłotygodniowy Kongres Nowej Mobilności w Lublinie (9-10 września 2019 r.).

W środę europosłowie zatwierdzili dodatkowe 100 mln euro na programy badawcze UE i mobilność młodzieży. Z tej puli 80 mln euro zasili program "Horyzont 2020" a 20 mln euro - program Erasmus+

Nigdy nie zaakceptujemy Singapuru nad Morzem Północnym - powiedział w środę koordynator Parlamentu ds. Brexitu Guy Verhofstadt. Szef EPL Manfred Weber zaznaczył, że w tej chwili to nie Wielka Brytania opuszcza UE, ale miejsca pracy opuszczają Wielką Brytanię. Natomiast Geoffrey Van Orden (EKR) wezwał do elastyczności zarówno po stronie UE, jak i Wielkiej Brytanii.

okrycia w 100 proc. kosztów podwyżek płac nauczycieli i rekompensaty dochodów utraconych w związku ze zmianami w podatku PIT – m.in. tego domagają się od rządu samorządowcy zgromadzeni na XIX Kongresie Gmin Wiejskich w Ossie (woj. łódzkie).

 Jak już wspominałem wcześniej piętnastego maja 1975 roku zostały w całym kraju zlikwidowane powiaty i w Kazimierzy Wielkiej także.

Strona 1 z 84