wtorek, 11 grudzień 2018 10:48

Znamy pierwszą gwiazdę 25. Pol'and'Rock Festival!

Napisał

Mamy dla Was wiadomość równie sensacyjną, co wzruszającą - Ziggy Marley wystąpi na Dużej Scenie podczas 25. edycji Pol’and’Rock Festival. W 2012 roku na Przystanku Woodstock zagrał Damian Marley, dwa lat później Ky-Mani Marley, w końcu przyszedł czas na najstarszego i zarazem najsłynniejszego spośród synów Boba Marleya, który, w co trudno uwierzyć, po raz pierwszy wystąpi w Polsce! To najpiękniejszy prezent dla najpiękniejszej publiczności najpiękniejszego festiwalu świata!

W środę, 5 grudnia kilkusetosobowa publiczność w katowickim kinie Kosmos uczestniczyła w światowej premierze „Klątwy obfitości”. Efekt dwóch lat pracy dokumentalistki Ewy Ewart opowiada o inicjatywie Yasuni, która miała ochronić bezcenny przyrodniczo obszar Ekwadoru dzięki zaprzestaniu wydobycia ropy naftowej w parku narodowym. Ograniczenie pozyskiwania i zużywania paliw kopalnych, to wyzwanie, przed którym stoimy jako ludzkość, więc nieprzypadkowo pierwszy pokaz filmu odbył się w Katowicach w trakcie COP24 - Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu.

Chwytak na YouTube bije rekordy popularności. Tworzone przez niego parodie tak wpadają w ucho, że kto choć raz je usłyszy, zapomina oryginalny tekst, a nuci tylko ten „chwytakowy”. A trzeba przyznać, że artyście pomysłów i poczucia humoru nie brakuje! Nam zdradził, jak powstała „Konewka”, czy używa jeszcze chwytaka i dlaczego już nie jest DJ’em.

czwartek, 29 listopad 2018 16:31

Spotkanie ze zwyciężczynią Eurowizji w Bonarce

Napisał

2 grudnia o godz. 13:00 w Bonarce odbędzie się spotkanie z Roksaną „Roxie” Węgiel – laureatką konkursu Eurowizji Junior 2018. W programie: koncert połączony z pokazem tanecznym oraz ścianka na wspólne selfie z artystką. Żaden fan nie wyjdzie również bez autografu. Wydarzenie w Bonarce jest częścią akcji promującej kolekcję Reporter Young – MADE BY ROXIE.

Jaślanka, Roksana Węgiel wygrała 16 Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci, który odbył się w niedzielę, 25 listopada w Mińsku.  Jutro odbędzie się powitanie laureatki na rynku w Jaśle.

Paweł Domagała wydał nową płytę i rozpoczyna trasę koncertową. Znany z takich filmów jak „Wkręceni”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” czy „Planeta Singli” aktor na co dzień nie rozstaje się z gitarą, a jego hit „Weź nie pytaj” bije ostatnio rekordy popularności w Internecie.

Nie planował kontynuacji. Powieść „Dziewczyny, które miał na myśli” miała być zamkniętą całością. Tymczasem dziś kończy drugą część… Dlaczego Kazimierz Kyrcz Jr. zdecydował się napisać ciąg dalszy? Co tym razem jest tematem? I gdzie rozgrywa się akcja powieści? O tym wszystkim w wywiadzie dla Głos24.

Przekonujący i pełnokrwiści bohaterowie, a wśród nich seryjny morderca prostytutek i przytłoczony problemami osobistymi policjant; niebanalnie nakreślone tło, w tym także zakątki Pszczyny – to wszystko w powieści „Dziewczyny, które miał na myśli”, autorstwa Kazimierza Kyrcza Jr. Książka ukaże się w połowie czerwca.

czwartek, 18 październik 2018 11:52

Małopolskie wsie zachwycają… także w miastach

Napisał

Krakowski Plac Wolnica, a w Nowym Sączu tamtejszy Park Etnograficzny – to w tych przestrzeniach przez najbliższy miesiąc będą gościć eksponaty inspirowane małopolską wsią, zachęcając do refleksji, czym jest ona dziś dla mieszkańców: sielską krainą dającą wytchnienie od miejskiego zgiełku czy wręcz przeciwnie – miejscem nieustannej, wytężonej pracy. O tym, jak wygląda codzienne życie na wsi opowiada też wystawa pokonkursowa „Niezwykła małopolska wieś” czyli panorama 100 zdjęć z 35 wyróżnionych miejscowości prezentowana w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. 

Strona 1 z 11

Ostatnio na głos24

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA