INTERNAL QUIET szturmem wbił się na muzyczną scenę metalową. Nikt nie daje wiary, że płyta „When The Rain Comes Down” to debiut zespołu. To żywioł, jednocześnie dopracowany w każdym szczególe. Grupa kończy właśnie kolejną trasę koncertową. Za kilka tygodni wchodzi do studia, by nagrać nowy materiał. Mimo przeciwności krok po kroku realizują swój plan.

W związku z żałobą narodową, związaną z pogrzebem tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, małopolskie instytucje kultury odwołują część przewidzianych na ten weekend wydarzeń kulturalnych. Niektóre z nich zostaną zaprezentowane widzom w innym terminie.

Serwis „Polscylektorzy.pl” opublikował smutną wiadomość. Janusz Kozioł zmarł dzisiaj o 10.

Remonty konserwatorskie, modernizacja budynków, poprawa dostępności dla zwiedzających, a przede wszystkim otwarcie podwojów dla osób z niepełnosprawnościami, jak również poszerzenie oferty muzeów poprzez stworzenie edukacyjnych parków, ogrodów sensorycznych czy ścieżek przyrodniczych – to tylko kilka zadań, które już wkrótce zostaną zrealizowane w pięciu małopolskich i dwóch słowackich muzeach oraz w śląskim domu kultury. To wszystko będzie możliwe dzięki realizacji projektu „Muzea otwarte”, którego liderem jest Muzeum – Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach – wojewódzka instytucja kultury. Przedsięwzięcie opiewające na kwotę ponad 3 mln euro zostanie zrealizowane do końca 2020 roku.

wtorek, 15 styczeń 2019 15:42

Więcej pieniędzy na kulturę. Nie ma żadnych cięć

Napisał

Poznaliśmy finansowy drogowskaz, wedle którego województwo śląskie będzie się rozwijać w ciągu najbliższych 12 miesięcy

środa, 09 styczeń 2019 11:26

Koncert Patrycji Markowskiej w Tauron Arenie.

Napisane przez

Już niedługo prawdziwe rockowe wydarzenie! 26 stycznia 2019 r. w TAURON ARENA KRAKÓW wystąpi jedna z najpopularniejszych wokalistek w Polsce Patrycja Markowska. Na scenie gościnnie pojawią się również: Grzegorz Markowski (Perfect), Artur Gadowski (IRA), Sebastian Piekarek  i Piotr Konca – gitarzyści zespołu IRA.

sobota, 05 styczeń 2019 13:44

Sztuka czytania wokół Triennale Grafiki Polskiej

Napisał

Już 8 stycznia o godz. 18.00 Muzeum Śląskie zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu „Sztuka czytania”. Spotkanie poświęcone katalogowi wystawy 10. Triennale Grafiki Polskiej odbędzie się w muzealnej bibliotece na poziomie -2.

Czy zwiedzanie galerii sztuki może być wyprawą połączoną z rozwiązywaniem logicznych zagadek? Czy wędrując po muzeum można odnaleźć skarb? Muzeum Śląskie w Katowicach zaprasza swoich gości do niecodziennego sposobu zwiedzania. Quest, czyli zabawa edukacyjna polegająca na rozwiązywaniu zagadek przy pomocy rymowanych wskazówek, już wystartował!

wtorek, 18 grudzień 2018 18:08

Pierwszy taki Sylwester w Polsce

Napisał

Telewizja Polsat już od 2015 organizuje zabawy sylwestrowe w stolicy naszego województwa. Jak mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic, te poprzednie edycje udowodniły, że miasto radzi sobie z tego typu wyzwaniami. W tym roku plany organizacyjne pokrzyżował zakończony już Szczyt Klimatyczny ONZ. Pojawił się pomysł organizacji regionalnego Sylwestra w obiekcie, który jest symbolem naszego województwa.

Strona 1 z 12
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA