czwartek, 06 grudzień 2018 10:31

Awaria przeładowanej ciężarówki na A4. Odpadły jej… koła [ZDJĘCIA]

Napisała
Awaria przeładowanej ciężarówki na A4. Odpadły jej… koła [ZDJĘCIA] GITD

- Bliźniacze koła odpadły podczas jazdy z tylnej osi samochodu ciężarowego na małopolskim odcinku autostrady A4 – poinformował Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Prawdopodobną przyczyną usterki  było poluzowanie się kilku śrub mocujących koła. Dodatkowo inspektorzy stwierdzili w pojeździe niesprawność układu hamulcowego  - uszkodzony zacisk hamulcowy lewego przedniego koła. Świadczyła o tym skorodowana na całej powierzchni tarcza hamulcowa. 

Nie był to jedyny problem kierowcy podczas kontroli. Przewożony ładunek nie został zabezpieczony przed możliwością przemieszczenia się w trakcie jazdy. O ok. 2 tony przekroczona została także dopuszczalna ładowność ciężarówki. Szofer nie posiadał również aktualnego wypisu z licencji i wykresówki. 

Wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Grozi mu kara w wysokości 2, 5 tysiąca złotych. Natomiast kierujący został ukarany mandatami za popełnione wykroczenia. 

Uszkodzony pojazd został usunięty na parking w celu naprawy i przeładowania towaru.

 

Źródło: GITD

 

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.