środa, 30 styczeń 2019 12:31

Małopolska: 8 tysięcy kary za jazdę bez karty w tachografie

Napisała
Małopolska: 8 tysięcy kary za jazdę bez karty w tachografie GITD

Kierowca jeżdżący autobusem bez włożonej karty do tachografu wpadł podczas kontroli patrolu małopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.  

Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej przez krakowskich inspektorów na trasie między Oświęcimiem a Krakowem. Kierowca autobusu wykonywał wówczas okazjonalny przewóz 15 osób. 

Podczas analizy danych z tachografu cyfrowego i karty kierowcy wyszło na jaw, że kontrolowany szofer wykonywał przejazdy bez wkładania karty kierowcy do urządzenia rejestrującego. Miało to na celu ukrycie faktycznego czasu jazdy. 

Nierejestrowanie aktywności kierowcy jest bardzo poważnym naruszeniem, ponieważ ma wpływ na bezpieczeństwo podróżnych i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Przemęczony kierowca jest bowiem równie niebezpieczny, jak będący pod wpływem alkoholu. 

Kontrola zakończyła się wszczęciem postępowania administracyjnego wobec przewoźnika w sprawie nałożenia kary pieniężnej w wysokości 8 tysięcy złotych.

 

 

Źródło: GITD

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.