niedziela, 15 kwiecień 2018 13:35

16 kwietnia zamkną "Zakopiankę" w Lubniu

Napisała

Przez 10 dni będzie zamknięta "Zakopianka" w Lubniu. Kierowcy mają jeździć przez Mszanę Dolną. Prace związane z budowa wiaduktu rozpoczną się 16, a zakończą 25 kwietnia. 

GDDKiA informuje o planowanym zamknięciu odcinka Drogi Krajowej nr 7 w Lubniu.  W dniach od 16.04 do 25.04. nastąpi całkowite zamknięcie "Zakopianki"  niezbędne dla kontynuacji prac przy budowie S7 na odcinku I Lubień-Naprawa. Ruch skierowany zostanie na objazd przez Mszanę Dolną i Skomielną Białą. W obrębie budowanego wiaduktu, który połączy istniejącą S7 z nowo budowanym odcinkiem trzeba obniżyć o 80 cm jezdnię DK 7. Droga zostanie zamknięta w poniedziałek, 16 kwietnia po odbiorze tymczasowej organizacji ruchu, pomiędzy godz. 8.30 a 9.00. Na odcinku ok. 130 m trzeba będzie usunąć całą nawierzchnię i podbudowę drogi i obniżyć ją w stosunku do obecnej, oraz położyć nawierzchnię. Pozwoli to na uzyskanie takiej wysokości pomiędzy powierzchnią terenu i rusztowaniem tzw.  bramą, która umożliwi przejazd DK 7 wszystkim pojazdom, w czasie budowy wiaduktu nad jezdnią. Odległość pomiędzy jezdnią a rusztowaniem budowanego wiaduktu będzie wynosiła 4,5 m. Prace trwały będą całą dobę i zaplanowane są do 25 kwietnia 2018 r.

mat. prasowe, foto: GDDKiA o. w Krakowie

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.