niedziela, 22 kwiecień 2018 08:08

"Zakopianka" w Lubniu już otwarta. Koniec objazdów.

Napisała

Od wczoraj koniec objazdów na "Zakopiance". Prace w Lubniu, które spowodowały zamknięcie drogi, zakończono 5 dni przed terminem.

Pięć dni wcześniej niż przewidywano, dzięki pracy przez całą dobę i sprzyjającym warunkom atmosferycznym zostały zakończone roboty polegające na obniżeniu DK7 („Zakopianki”) w Lubniu - inforumuje krakowska GDDKiA. Ruch na Zakopiance został przywrócony w piątek, ok. godz.18.00, po wcześniejszym usunięciu oznakowania tymczasowego.

Jak informowaliśmy wcześniej pełne zamknięcie DK 7 („Zakopianki”) w Lubniu miało trwać od 16.04. do 25.04. 2018 r. i było niezbędne dla kontynuacji prac przy budowie S7 na odcinku I Lubień-Naprawa. W obrębie budowanego wiaduktu, który połączy istniejącą S7 z nowobudowanym odcinkiem trzeba było obniżyć o 80 cm jezdnię DK 7. Ruch skierowany został na objazd przez Mszanę Dolną i Skomielną Białą w poniedziałek 16 kwietnia pomiędzy godz. 8.30 a 9.00.

Na odcinku ok. 130 m usunięto całą nawierzchnię i podbudowę drogi, obniżono o 80 cm i odtworzono drogę wraz z oznakowaniem poziomym. W konsekwencji uzyskano wysokość pomiędzy powierzchnią terenu i rusztowaniem tzw. bramą, która umożliwi przejazd DK7 wszystkim pojazdom, w czasie budowy wiaduktu nad jezdnią. Odległość pomiędzy jezdnią a rusztowaniem budowanego wiaduktu wyniesie 4,5 m. Samo rusztowanie będzie budowane nocami, przy normalnym ruchu na drodze.

inf. i foto GDDKiA o. w Krakowie

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnio na głos24