sobota, 05 maj 2018 21:38

„To już jest żałosne” – motocykliści o Patelni Chabówka

Napisał

Numery startowe oraz hostessy z lizakiem i suszarką – to „nowości”, jakie w ostatnich dniach pojawiły się na „Patelni Chabówka”. Na tym nie koniec. – To dopiero próbka możliwości moich pomysłów, najlepsze dopiero przed nami – zapowiada inicjator nielegalnych „wyścigów” na zakopiance.

„Sezon ma Patelni” rozpoczął się w niedzielę 15 kwietnia. Już w pierwszym dniu doszło tam do groźnego wypadku – motocyklista stracił panowanie nad swoim pojazdem. Kierowcy nic się nie stało, ale jego motocykl przeleciał na sąsiedni pas. Na szczęście jadący z naprzeciwka samochód znajdował się kilka metrów dalej, więc nie doszło do tragedii. A co jeśli następnym razem podróżująca na tej trasie rodzina nie będzie miała tyle szczęścia? Czy „organizator” nielegalnych „wyścigów” o tym pomyślał? Czy to zdarzenie go otrzeźwiło?

Oczywiście, że nie. Wręcz przeciwnie. Jeszcze bardziej „nakręca” tych, którym najwyraźniej brakuje którejś „klepki”, ponieważ bezmyślnie podejmują każde rzucone przez niego wyzwanie.

Jego poczynań mają jednak już dość motocykliści, którzy walczą z nielegalnymi „wyścigami” na zakopiance i pseudomotocyklistami, psującymi wizerunek wszystkich miłośników dwóch kółek. W tym celu założyli na portalu społecznościowym stronę „Patelnia Chabówka-pseudo motocykliści”.

– Jest jeden pan, który nakręca to wszystko. Jak czytamy jego wpisy na grupie, to naprawdę zaczynamy wątpić, że to dorosła osoba. I wydaje nam się, że to od niego policja powinna zacząć eliminować ten cały cyrk – powiedzieli nam motocykliści kilka dni temu.

Marcin, samozwańczy pseudo „prezes” odcinka publicznej drogi zapowiada wielkie zmiany. Przy okazji śmiejąc się i pokazując bezradność policji. Wiecie, co jest ciekawe? Gość namawia innych do łamania przepisów i narażania życia własnego oraz innych użytkowników drogi, a sam zasłania się aparatem, że niby robi fotorelacje. Nie uważacie, że to celowe i perfidne zagranie? Posypią się mandaty, a on będzie „czysty”, bo schodzi na kolano z aparatem, a nie na motocyklu – piszą na swojej stronie motocykliści.

Taki prezes, co nigdy nie jeździł na moto, wytoczyć dziadowi proces o nakłaniane innych do łamania przepisów, organizowanie nielegalnych zlotów – komentują inni.

 

„Są motocykliści i debile motocykliści”

Po tym jak „samozwańczy prezes” odcinka zakopianki, zwanego „Patelnią Chabówka” postanowił nadawać numery startowe „zawodnikom MotoGP Patelniaring”, w sieci znów zawrzało. Miłośnicy jednośladów nie szczędzą ostrych słów:

– „Debile osiągnęli apogeum swojej głupoty”.

– „Poziom dna osiągnięty głębiej niż się to greckim filozofom śniło. Oskar dla organizatora.”

– „Jak się będziecie tam rozpier... jak kolega na rozpoczęciu, to będą was identyfikować po numerku startowym.”

– „Ja szanuję normalnych motocyklistów, bo tych debili, co tam jeżdżą, nie można nimi nazwać.”

To tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się pod wpisem administratora strony „Patelnia Chabówka”, który zachęca do udziału w nielegalnych „wyścigach”.

 

„Patologii ciąg dalszy...”

Na numerach startowych „prezes” nie poprzestał. 28 kwietnia na stronie „Patelnia Chabówka” pojawiło się ogłoszenie następującej treści: „Zarząd toru Patelniaring rozwija obiekt i zatrudnił 2 nowe hostessy, są jeszcze 2 kolejne wolne miejsca, swoje CV przesyłajcie na adres mailowy”.

Tymczasem po raz kolejny powtarzamy: to nie jest żaden tor, tylko droga publiczna!

„Bicki opadają...” – skomentowała jedna osoba.

– „To jest już żałosne, tak jak ci pseudo zawodnicy” – dodała inna.

Motocykliści zauważają, że całe te „mistrzostwa Chabówki”, łamanie przepisów i niebezpieczne zachowania szaleńców na odcinku drogi krajowej 47, zwanym „Patelnią” sprawiły, że nie ma tam już po co jechać.

– „Patologii ciąg dalszy... to już nawet nie jest śmieszne, tylko żałosne... kiedyś to miejsce było miejscem spotkań dla wielu ludzi. A teraz? Jest to pośmiewisko dla całego świata. Dlaczego? Bo pewien tzw. PREZES wciągnął kilka kresek białego g...a za dużo i teraz są tego efekty… – piszą motocykliści.

Było fajne miejsce, dzięki takim jak wy nie ma tam po co jechać” – dodają.

 

Co na to policja?

Jak policja zamierza rozprawić się z „prezesem” i szaleńcami, którzy narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych? Niestety, do tej pory funkcjonariusze byli bezradni. Czy to się zmieni?

Cały czas ten odcinek jest objęty nadzorem, ponieważ pojawiają się tam motocykliści, łamiący przepisy ruchu drogowego, którzy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu – mówi mł. asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. – Cały czas będą tam kierowane patrole. Policja będzie zwracać szczególną uwagę na kierujących jednośladami, którzy przekraczają dozwoloną prędkość i poruszają się niezgodnie z przepisami – dodaje.

Jak podała rzeczniczka nowotarskiej komendy, już od piątku 27 kwietnia, w związku z majówką, rozpoczęły się wzmożone działania policji na tym odcinku.

Czy to jednak wystarczy?

– Do tej pory policjanci działali jak dzieci we mgle. Facet gra im na nosie, a oni nie potrafią sobie poradzić z zapowiedzianym nielegalnym wyścigiem! Do tego część z jeżdżących tam osób nie ma prawa jazdy, co więc zrobi im policja? Nałoży tylko niewielki mandat? Co to da? – komentuje miłośnik jednośladów.

 

Więcej w artykule: Motocykliści maja dość lansiarzy z "Patelni"!

 

Anna Piątkowska-Borek

 

fot. Pixabay.com

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.