środa, 27 czerwiec 2018 14:00

Polacy coraz częściej kupują kabriolety

Napisał

Aż o 14 proc. wzrosła sprzedaż używanych kabrioletów w 2018 r. Najczęściej wybieranym autem jest Peugeot 307 CC.

Utrzymująca się słoneczna aura sprawiła, że Polacy tłumnie odwiedzają plaże, usuwają rdzę z grilla oraz zgodnie z najnowszymi danymi AAA AUTO, coraz częściej wsiadają za kierownicę używanych kabrioletów. Ich sprzedaż w sieci dealera wzrosła w tym roku aż o 14 proc. w porównaniu do 2017 roku. Niemniej jednak w kontekście całorocznej pogody w kraju, entuzjazm Polaków do kabrioletów wydaje się ciągle zastanawiający.

„Kabriolet w rzeczywistości lepiej nadaje się do łagodniejszego klimatu niż gorących, suchych warunków. W tych bardziej sprawdzają się samochody ze stałym dachem, które dzięki klimatyzacji utrzymują niższą temperaturę wewnątrz auta i chronią pasażerów przed nadmiernym słońcem. Dachy z tkanin są coraz bardziej zaawansowane, a wraz z elektrycznym sterowaniem składanych części dachu, kabriolety stały się dalece mniejszym kompromisem w stosunku do tradycyjnych aut niż kiedykolwiek wcześniej“ – powiedział František Švec, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce.

Obecnie dachy kabrioletów są wodoszczelne i zapewniają doskonałą izolację akustyczną oraz tłumią dźwięki, dzięki czemu można używać takich aut do jazdy całorocznej. Eksperci AAA AUTO radzą jednak, aby zachować dobry wygląd składanego dachu, należy pamiętać o cyklicznym czyszczeniu i przeglądzie co najmniej raz w roku, a wówczas będzie można parkować kabrioletem na świeżym powietrzu nawet cały rok. Warto przy tym pamiętać, aby nie zostawiać samochodu pod drzewem, jeśli chcemy, żeby dach nie zmienił koloru na... zielony.

W tym roku najbardziej popularnym używanym kabrioletem poszukiwanym przez Polaków w sieci AAA AUTO jest Peugeot 307 CC, coupe i kabriolet w jednym, który wygląda znakomicie i jednocześnie jest tani. Aż 50 proc. wszystkich kupowanych kabrioletów w AAA AUTO było w kolorze czarnym, 87 proc. miało silniki benzynowe, a 75 proc. manualną skrzynię biegów.

Z kolei, w Europie Środkowej, w sieci AURES Holdings, która jest właścicielem AAA AUTO, w tym roku najczęściej kupowane są kabriolety:

  1. Volkswagen Eos
  2. Mercedes SLK
  3. Peugeot 307
  4. Peugeot 206
  5. Volvo C70
(red)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.