Nowy wiadukt na Zakopiance Wyróżniony

czwartek, 16 sierpień 2018 09:47

Kierowcy na Zakopiance jeżdżą już nowym wiaduktem. Na DK7 oddano do użytku wiadukt na wężle Zabornia. 

Na na budowanej S7 Lubień – Rabka Zdrój, odcinku Skomielna Biała – Rabka Zdrój, na węźle Zabornia został ukończony i oddany do ruchu pierwszy wiadukt. Jest to wiadukt w ciągu DK7, w kierunku na Chyżne, przebiegający nad budowaną drogą ekspresową. Zmianę wprowadzona 9 sierpnia. Po przełożeniu ruchu dotychczasowa droga, którą poruszali się kierowcy zostanie wyłączona z ruchu i rozebrana.

Przełożenie ruchu na nowy wiadukt jest niezbędne, by dalej budować S7. Do tej pory w poprzek budowanej drogi ekspresowej przebiegała droga DK7, do granicy państwa ze Słowacją, w miejscowości Chyżne - poinformowała GGDKiA. 

Umowę na realizcję odcinka S7 Lubień – Rabka Zdrój podpisano we wrześniu ubiegłego roku. Całość inwestycji pochłonie 2 milardy 471 milionów 380 tysięcy złotych, w tym blisko 1,6 miliarda dofinansowaniaz Uni Europejskiej. Projestowana trasa na odcinku Skomielna Biała - Rabka Zdrój przebiega równolegle do Istniejącej DK7, krzyżując się z nią kilkukrotnie w rejonie Zbójeckiej Góry oraz miejscowości Zabornia. Na przecięciu z drogą krajową nr 28 zaplanowano węzeł Skomielna, natomiast przy skrzyżowaniu z droga krajową nr 7 na terenie gminy Rabka-Zdrój i Raba Wyżna zaplanowano węzeł Zabornia. rasę podzielono na rzy odciunki. Odcinek Skomielna Biała – Rabka Zdrój (S7); Rabka Zdrój - Chabówka (DK47), którego wykonawcą jest firma SALINI IMPREGILO S.p.A. z siedzibą w Mediolanie o wartości 615 mln zł powinien zostać oddany do użytku jeszcze w tym roku. 

mg, foto: GDDKiA

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA