Mądry Natalia

Mądry Natalia

Ze względu na znaczny niedobór środków, decyzją Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych z dnia 21.02. br. dofinansowaniem uczestnictwa w turnusach postanowiono objąć osoby niepełnosprawne w wieku do 16 roku życia oraz osoby niepełnosprawne w wieku 16-24 lat uczące się i niepracujące bez względu na stopień niepełnosprawności, które w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku nie korzystały z dofinansowania do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym.

19 i 20 lutego br. w Szkole Podstawowej w Kleczy Dolnej rozegrano finały powiatowe w koszykówce dziewcząt: Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyska Dzieci. Gospodynie nie dały żadnych szans swoich sportowym rywalkom.

Life Festival Oświęcim, organizowany od dziewięciu lat, jest ważnym elementem promocji naszego miasta w kraju i poza jego granicami. Stał się też marką Oświęcimia. Miasto od pierwszej edycji wspiera finansowo festiwal stając się głównym partnerem przedsięwzięcia, którego pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest Dariusz Maciborek. Również w tegorocznym budżecie miasta znalazł się 1 mln zł z przeznaczeniem na Life Festival Oświęcim.

Myślenice po raz trzynasty gościły uczestników Olimpiady Zimowej Osób Niepełnosprawnych z całego województwa małopolskiego. Uczestnikami olimpiady byli uczniowie Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz harcerze - członkowie drużyn Nieprzetartego Szlaku Chorągwi Krakowskiej. Zawody odbyły się 20 lutego br. na stoku stacji narciarskiej Sport Arena Myślenice.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Antolce aktywnie uczestniczą w projekcie współfinansowanym ze środków UE „Program dla szkół”.

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku zaprasza do udziału w konkursie pod honorowym patronatem Witolda Kozłowskiego - Marszałka Województwa Małopolskiego - MAŁOPOLSKA MARZANNA.

To już dziewiąta edukacja konkursu, który z roku na rok ma coraz więcej uczestników z różnych stron województwa małopolskiego. Finał konkursu odbywa się 21 marca o godzinie 10.00 - w pierwszy dzień wiosny, podczas którego symbolicznie żegnana jest zima i witana wiosna.
Organizatorzy:Muzeum D
wory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach oddział - Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku tel. 18 351 1018, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , www.muzeum.gorlice.pl  Prowadzący konkurs: Anna Niemczyńska-Szurek, Barbara Wojnarska.

Info/Foto: Starostwo Powiatowe Gorlice

Strona 1 z 694